Bitva národů 2016

Bitva národů 2016

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Box / Bojová umění. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Shaolin – mystické síly mnichů

Kongresové centrum, Praha 4

28.02.2018

Galavečer boxu v Poděbradech No.6

Golf Club Poděbrady, Poděbrady

04.03.2018

Výhodný nákup

Mistrovství světa ve středověkém historickém boji. “Battle of the Nations” je věnována kontaktnímu šermu středověkými ocelovými zbraněmi. Bojující jsou oblečeni do zbrojí, které jsou také vyrobeny podle historicky doložených zdrojů.

Aktuální informace o programu naleznete zde: http://bitvanarodu.cz/cz

Časy jsou orientační, sledujte prosím stránky akce. děkujeme za pochopení.

 

Děti do 5 let vstup zdarma.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Bitva národů

5. - 9. května 2016

Mistrovství světa ve středověkém historickém  boji  

Vrch Petřín, Praha, Česká Republika

Světový pohár

“Battle of the Nations” je mistrovství, které přitahuje fanoušky středověkého historického boje (HMB) z celého světa. Středověký život stále fascinuje tisíce lidí, kteří každoročně přijíždí na “Battle of the Nations”, aby se ponořili do atmosféry středověku, řinčící oceli a hromadných bitev. To vše probouzí vzpomínky na předchozí generace, které stály tváří v tvář svému nepříteli s mečem a štítem v rukách.

Kontaktní boj

“Battle of the Nations” je věnována kontaktnímu šermu středověkými ocelovými zbraněmi. Bojující jsou oblečeni do zbrojí, které jsou také vyrobeny podle historicky doložených zdrojů. Z bezpečnostních důvodů jsou všechny zbraně tupé a bitvy probíhají pod dohledem zkušených rozhodčích. V boji jsou dovoleny jak techniky boje se zbraní, tak i beze zbraně, což dělá z těchto soubojů dechberoucí podívanou. 

Národní týmy z více než 30 zemí

Tím, že “Battle of the Nations” představuje světový pohár, podporuje jednotlivé země, aby vytvořily a rozvíjely národní týmy, které mohou soutěžit s ostatními. Vášeň pro kontaktní boj je jádrem mezinárodního hnutí, které sdružuje lidi z různých regionů a kultur. Mnoho týmů přijíždí na mistrovství se svými fanoušky i rodinnými příslušníky, kteří se také účastní festivalu.

Kategorie

HMB je sportem pro každého, existují jak mužské, tak ženské kategorie.

  • «Duel» 1 proti 1
  • «Bitevní sekera» 1 proti 1
  • Ženské «Skupinové boje» 3 proti 3
  • Mužské «Skupinové boje» 5 proti 5
  • «Hromadné bitvy» 21 proti 21

Středověká kuchyně a nápoje

Máte možnost středověk doslova ochutnat a užít si jídla, která lidé v tomto období histore běžně jedli. Festival “Battle of the Nations” nabízí skvělou příležitost k vyzkoušení jídel, která jsou připravená podle receptů starých několik staletí. A nezapomeňte ani na nápoje, které vás přenesou zpátky do středověku!

Řemeslný jarmark

Kromě gastronomických specialit zde můžete zažít i atmosféru opravdového středověkého tržiště, projít se kolem kupeckých stánků a objevit mnoho zajímavých věcí. Středověká keramika, šperky, oblečení i suvenýry - každý zde určitě najde něco dle svého vkusu, ať už praktického, nebo jako vzpomínku na tento festival.

Doprovodné aktivity

Středověká zábava čeká právě na vás! Hudebníci hrající na dobové nástroje, tanec, lukostřelba i šermířské workshopy, možnost obléci se do opravdové zbroje či nechat děti vyzkoušet si šerm s měkčenými meči.

Dobový tábor

Nabízíme také skvělou příležitost nahlédnout do středověku zevnitř, projít se mezi stany, kde bojovníci i jejich rodiny ukazují středověký způsob života v kostýmech z tohoto historického období.

 

Aktuální informace o programu naleznete zde: http://bitvanarodu.cz/cz

Časy jsou orientační, sledujte prosím stránky akce. děkujeme za pochopení./

Fotky a videa

Facebook