Olympijský park Soči – Letná 2014

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Sport. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Home Credit Arena Liberec

Home Credit Arena, Liberec

05.05.201820.05.2019

Spokey Rainbow Run

Soutěž

Různá místa v ČR

19.05.201825.08.2018

ČOV přinese olympiádu do Prahy. V průběhu her v Soči na pražské Letné vyroste olympijský park, který nabídne bruslařskou plochu, curlingovou dráhu, běžkařský ovál nebo hokejová hřiště. Na více jak sto místech budou diváci sledovat interaktivní přenosy ze Soči.

Děti do 15 let zdarma.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Zimní olympiádu zažijete v Praze na Letné

Český olympijský výbor přinese olympiádu do Prahy. V průběhu her v Soči na pražské Letné vyroste olympijský park, který nabídne bruslařskou plochu, curlingovou dráhu, běžkařský ovál nebo hokejová hřiště. Na více jak sto místech budou diváci sledovat interaktivní přenosy ze Soči. „Chceme, aby Česko sportovalo, nejenom drželo palce našim reprezentantům u televize,“ říká Jiří Kejval, předseda ČOV.

„Navazujeme na úspěšný Český dům v Londýně. V nejbližších letech se však olympiáda nebude konat v Evropě. V místě her se proto zaměříme na podporu exportu. A aktivity pro fanoušky přesuneme hlavně do Česka,“ pokračuje Kejval.

Sport, zábava a fandění

Fanoušci mají jistotu, že jim při aktivním pohybu neuteče žádná důležitá událost v Soči. Přenosy z olympijských her poběží na velkoplošných LED obrazovkách, po parku budou rozmístěny další desítky velkoformátových displejů. Na Letnou zavítají prostřednictvím telemostu úspěšní čeští reprezentanti.

Na podiích se budou střídat diskžokejové s talentovanými hudebníky. „Představíme i nové mladé tváře,“ upřesňuje Michal Caban, který má program stejně jako v Českém domě v Londýně na starosti.

Lákadlem olympijského parku bude jedinečná ledová plocha o rozloze téměř 5.000 metrů čtverečních. Bruslaři se ještě nikdy v Česku na tak velké a členěné umělé dráze projet nemohli. „Hlavně večerní bruslení, kdy led prozáří světelná show, bude fantastickým zážitkem,” slibuje Kejval. Pod „sochou Stalina“ bude otevřen i snowpark. Sporty si bude moci vyzkoušet každý.

Děti ze všech koutů republiky

Olympijský park Soči – Letná bude prvním vrcholem dlouhodobého programu ČOV Česko sportuje, jehož cílem je propagovat zdravý životní styl. „Rozhýbat musíme hlavně děti. Dopolední program bude patřit školám. Každý den dorazí na Letnou stovky žáků z celé republiky,” řekl Jiří Kejval.

Návštěva olympijského parku je hlavní výhrou pro základní školy v soutěži „Moje olympiáda“. „Vedle sportu jsme připravili i tvůrčí disciplíny, například natáčení videoklipu s pozdravem českým olympionikům,“ prozradil Kejval. Nejlepší dětské výtvory budou k vidění na Letné.

V Londýně Kupka, v Praze Mucha

Stejně jako kolekce oblečení, i vizuální podoba olympijského parku je inspirována dílem Alfonse Muchy, slavného secesního umělce. Olympijský výbor tak vytváří novou tradici – londýnský Český dům vycházel z díla génia abstraktní malby Františka Kupky.

Osvědčený tým

Olympijský výbor vsadil na osvědčený tým z Londýna. Architektonický návrh parku pochází z dílny ateliéru ADR, držitele titulu Architekt roku. Program připravuje Michal Caban, který spolupracuje s Mezinárodním filmovým festivalem Karlovy Vary. Na vizuálním ztvárnění se podílí akademický malíř Milan Jaroš. O audiovizuální zážitek se postará společnost AV MEDIA.

Olympijský park Soči - Letná 2014

Rozloha parku

: 17.500 m2

Očekávaná denní návštěvnost:

10.000

Velkoplošné LED obrazovky

100 míst se sportovními přenosy

Atmosférické nasvícení celého prostoru

Sport pro každého

„Ledový ráj“ (unikátní ledová plocha o ploše téměř 5.000 m2)

Běžkařská trať

Laserová biatlonová střelnice

2 hokejová hřiště

Curlingová dráha

Snow park

Půjčovny sportovního vybavení

Trenéři a poradci

Olympiáda

Přímé přenosy

Interaktivní rozhovory se sportovci

Zajímaví hosté, návštěvy sportovců po návratu ze Soči

Zábava

Program pro školy z celé republiky

Hudební vystoupení

Výstavy

Fun zóna

Zázemí pro rodiny s dětmi

Každý den noviny Olympijského parku

Fotky a videa

Facebook