GHMP Výstava: Jaroslav Horejc (1886–1983) Mistr českého art deca

GHMP Výstava: Jaroslav Horejc (1886–1983) Mistr českého art deca

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Výstavy. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Lobkowicz Palace Muzeum

COMBO ticket MIDDAY CONCERT

Lobkowiczký palác, Praha 1

22.11.201731.12.2017

GHMP Výstava: Otčenáš Františka Bílka a Alfonse Muchy

Bílkova vila, Praha 6 - Hradčany

31.12.2017

Kdy: 28.9.2016 - 8.1.2017

Výstava představí jednu z nejpozoruhodnějších osobností českého sochařství 20. století. Horejc vytvořil dílo, které má své nezaměnitelné místo na české výtvarné scéně, zůstalo však solitérním, uzavřeným vlastním názorem, bez následovníků.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Jaroslav Horejc (1886-1983) Mistr českého art deca

28. 9. 2016 - 8. 1. 2017
Dům U Kamenného zvonu, Staroměstské nám. 13, Praha 1


Jaroslav Horejc věnoval tvůrčí energii dvěma sférám: sochařství a užitému umění. Sám spatřoval těžiště svého snažení v sochařství, byl však uznáván především pro svůj přínos v oblasti užitého umění. Po celou dobu Horejcova dlouhého života zůstává jeho sochařská tvorba v Čechách vnímána jako solitérní umělecký projev „vysunutý" stranou hlavních vývojových souvislostí moderního českého sochařství. Stigma izolacionalismu prolomil až fenomén art deco, do jehož kontextu byla Horejcova tvorba v průběhu osmdesátých a devadesátých let minulého století dodatečně vřazena. Art deco umožnilo uchopit jeho tvorbu jako celek. Výstava v Domě U Kamenného zvonu se zaměří jako první svého druhu na komplexní prezentaci Horejcovy volné i užité tvorby. Její základní idea vychází z chronologického retrospektivního pojetí, zároveň však akceptuje odlišné tematické a formální
okruhy. Výstavu doprovodí rozsáhlá publikace, jejíž zásadní součástí je soupis zahrnující všechny dosažitelné Horejcovy práce.

Facebook