GHMP Výstava: Pandora's Vox

GHMP Výstava: Pandora's Vox

ve dnech 15.7.-1.11.2015

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Výstavy. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Výstava Czech Press Photo

Staroměstská radnice, Praha 1

22.11.201730.01.2018

Multimedialní výstava BOSCH Oživené vidění

Výstaviště Praha Holešovice, Praha

19.01.201805.05.2018

Výstava, nazvaná podle svůdné, avšak nepoddajné postavy z řecké mytologie, představuje tvorbu české autorky Veroniky Holcové, švédské umělkyně českého původu Klary Kristalové a německé autorky chilského původu Sandry Vásquez de la Horra
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Výstava, nazvaná podle svůdné, avšak nepoddajné postavy z řecké mytologie, představuje tvorbu české autorky Veroniky Holcové, švédské umělkyně českého původu Klary Kristalové a německé autorky chilského původu Sandry Vásquez de la Horra. Přestože každá z nich vychází z odlišného kulturního zázemí a z jiné životní zkušenosti, objevují se v jejich dílech blízké prvky existenciálního charakteru.

Sandra Vásquez de la Horra (*1967) prožila mládí v Chile, a právě jihoamerické legendy spolu s evropskou literaturou jsou vedle autentických životních prožitků autorčinou hlavní tvůrčí inspirací. Estetika jejích naivizujících figurativních kreseb i časté zapojení písma upomínají na tradici votivních obrazů a přiznávají spřízněnost s lidovou kulturou. Kresby tužkou na papíře umělkyně v závěrečné fázi impregnuje voskem, čímž vytváří zdánlivě posvátné objekty.

Autorka českého původu Klara Kristalova (*1967) prožila celý život ve Švédsku. Její keramické plastiky s barevným glazovaným povrchem vypovídají zejména o traumatech dospívajícího jedince, těžce nesoucího nátlak společnosti. Podobně jako Sandra de la Horra čerpá Kristalova inspiraci i v literatuře, zejména v díle dánského spisovatele Hanse Christiana Andersena.

Veronika Holcová (*1973) se otevřeně hlásí k odkazu českého surrealismu, romantismu a symbolismu. Dva póly jejího díla tvoří figurativní práce na papíře, kde kompaktní ústřední výjev vystupuje kontrastně z bílého pozadí, a malby snových nekonečných krajin, které jsou naopak jen sporadicky zabydlené osamělými figurami. Její ikonickou postavou je Lilith, ke které přistupuje s lehce ironickým nadhledem.

Facebook