Leonardo da Vinci (výstava)

Leonardo da Vinci (výstava)
E-Ticket
Co je E-Ticket? M-Ticket
Co je M-Ticket?

Výstava prodloužena do 30.8.2015

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Výstavy. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Výstava Czech Press Photo

Staroměstská radnice, Praha 1

22.11.201730.01.2018

Lobkowicz Palace Muzeum

COMBO ticket MIDDAY CONCERT

Lobkowiczký palác, Praha 1

18.01.201831.12.2018

Cena: vstupné viz níže

Klubová cena: Sleva pro členy Ticketpro klubu Jak získat klubovou cenu?

Nejucelenější interaktivní výstava o Leonardovi da Vinci poprvé v Praze! Vznikla za asistence italských odborníků pod záštitou Musea Leonardo da Vinci v Římě, jejím producentem je australská společnost Grande Exhibitions. Představuje Leonarda da Vinci jako geniálního vynálezce, malíře, vědce, anatoma, technika, architekta, sochaře a filosofa.

Pro velký zájem je výstava prodloužena do 30.8.2015

 

Vstupenka je platná na libovolný den bez nutnosti předchozí rezervace.

 

Otevřeno denně od 10:00 do 20:00 hodin. Otevřeno i ve státní svátky!

 

Vstupné PO - NE Základní prohlídka Komentovaná prohlídka min. 10 osob
Základní 299 Kč 349 Kč
Děti (6-14) 199 Kč 229 Kč
Student (do 26 let) 249 Kč 299 Kč
Senior (+65) 249 Kč 299 Kč
ZTP 249 Kč 299 Kč
ZTP/P (doprovod zdarma) 249 Kč 299 Kč

Rodina

(2 dospělý + 3 děti)

799 Kč 899 Kč

 

INFORMACE PRO NÁVŠTĚVNÍKY

 

  • Pro příchozí po 19:30 h je možnost prodloužení vstupu na další den po předložení průkazu totožnosti.
  • Vyhraďte si na nás alespoň 2 hodiny, ideálně však hodiny 3. Nenechte si ujít vynikající dokument BBC.
  • Vstup povolen bez jídla a pití.
  • V odpočinkové zóně je možnost zakoupení občerstvení.
  • Ve Velkém sále je dovoleno pohybovat se bez zavazadel, bund a batohů.
  • V případě zájmu o komentovanou prohlídku se registrujte zde. Skupinu 10ti lidí je možné vytvořit i na místě.
  • Vstup na výstavu není bezbariérový. Ve Velkém sále není výtah. Pro vozíčkáře a matky s kočárkem je připravena pomoc se vstupem po rezervaci prostřednictvím webu www.davincivystava.cz .

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Nejucelenější interaktivní výstava o Leonardovi da Vinci poprvé v Praze! Vznikla za asistence italských odborníků pod záštitou Musea Leonardo da Vinci v Římě, jejím producentem je australská společnost Grande Exhibitions. Představuje Leonarda da Vinci jako geniálního vynálezce, malíře, vědce, anatoma, technika, architekta, sochaře a filosofa.

S využitím Leonardových kodexů sestrojili italští umělečtí řemeslníci věrné interaktivní modely vynálezů v životní velikosti. Mezi nimi jsou mimo jiné i první návrhy automobilu, jízdního kola, vrtulníku, kluzáku, padáku, ponorky, aqualungu, což je předchůdce moderního tanku, ale také návrh ideálního města.

Exponáty však představují daleko více než jen samotné vynálezy. Výstava předkládá i faksimile nejznámějších kodexů Leonarda da Vinci, anatomické studie, kresby bitvy u Anghiari a ukázky jeho renesančního umění v reálné velikosti.

Impozantním exponátem je na plátno promítaný obraz Poslední večeře. Seznámíte se i s figurou Vitruviánského člověka, kterou lze zábavnou formou rozpohybovat. Nechybí ani jeden z nejodvážnějších projektů Leonarda da Vinci – socha koně pro Lodovica Sforzu.

Výstava je vhodná pro všechny generace bez rozdílu věku. Interaktivní formou nabízí nejen úchvatný vhled do géniovy mysli, ale také věrné ztvárnění vědeckých a uměleckých principů, u jejichž zrodu stál. Expozice Da Vinci – Inventions je inspirativním prostředím pro celou rodinu.

Expozice nabízí dosud nejucelenější pohled na dílo Leonarda da Vinci. Interaktivní svět vtáhne návštěvníky do Leonardovy nadčasové geniality prostřednictvím exponátů ve skutečné velikosti a přesně takových, jak je jejich tvůrce navrhl. Nechybí ani studie výtvarného umění.

Da Vinci – Inventions představuje génia Leonarda da Vinci v pozoruhodné šíři jako vynálezce, malíře, anatoma, sochaře, hudebníka a architekta. Škála jedinečných předmětů zahrnuje příklady Leonardových strojních vynálezů či pohyblivé modely. Návštěvníci mohou exponáty rozpohybovat – tahat za ně nebo na ně tlačit a točit s nimi, aby si mohli doslova osahat principy, na kterých Leonardovy vynálezy stojí.  Položil totiž základy několika velice důležitým vynálezům moderní doby, např. vrtulníku, letadlu, automobilu, ponorce, padáku či jízdnímu kolu. Všechny předměty byly sestaveny italskými uměleckými řemeslníky. Mnohé využívají technik a materiálů totožných s těmi, které se používaly v době renesance. 

https://www.facebook.com/davincivystava.cz

Fotky a videa

Facebook