Terakotová armáda a první čínský císař

Terakotová armáda a první čínský císař
E-Ticket
Co je E-Ticket? M-Ticket
Co je M-Ticket?

Prodloužení otevírací doby

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Výstavy. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Výstava Czech Press Photo

Staroměstská radnice, Praha 1

22.11.201730.01.2018

Multimedialní výstava BOSCH Oživené vidění

Soutěž

Výstaviště Praha Holešovice, Praha

19.01.201805.05.2018

Cena: viz. níže

Terakotová armáda a první Čínský císař - nejkompletnější rekonstrukce Terakotové armády a nekropole. "Osmý div světa" nalezený poblíž města Si-an provincii Šen-si v Číně v roce 1974.

Na výstavu můžete zakoupit i DÁRKOVOU POUKÁZKU: Zde!

 

 

Výstava otevřena každý den od 10 hodin, otevřeno i ve státní svátky!

V období od 30.1. do 8.2.2015 je otevírací dobu prodloužena do 20:00 hod!

 

Vstupné PO - PÁ SO - NE +Svátky
Základní 290 Kč 340 Kč
Děti (6-14) 190 Kč 220 Kč
Student (do 26 let) 250 Kč 290 Kč
Senior (+65) 250 Kč 290 Kč
ZTP 250 Kč 290 Kč
ZTP/P (doprovod zdarma) 250 Kč 290 Kč
Rodina (2 dospělý + 3 děti) 790 Kč 890 Kč

 

Cena vstupenky zahrnuje zapůjčení audio průvodce, na návštěvu výstavy doporučujeme vyhradit si minimálně 1 hodinu.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Světová putovní výstava „Terakotová armáda a první čínský císař“ bude mít premiéru v listopadu v Praze!

Dvanáctého listopadu bude na pražském Výstavišti  zahájena impozantní výstava nabízející dosud nejrozsáhlejší rekonstrukci proslulého mauzolea prvního čínského císaře Čchina, které je považováno za osmý div světa a jeden z největších archeologických objevů 20.století.

„Oproti všem předchozím výstávám, jež byly v souvislosti s Terakotovou armádou dosud v Čechách k vidění, se tato expozice bude také podrobně věnovat životu a hlavním atributům doby, ve které první čínský císař žil. Výstava „Terakotová armáda a první čínský císař“ navíc nebyla dosud nikde k vidění, svoji světovou pouť zahájí právě v naší metropoli“ prozrazuje jedinečnost expozice Štěpán Janeček z Beyond Entertainment.

Mauzoleum

Císař Čchin (původně Čeng) byl prvním vládcem dynastie Čchin, který žil ve třetím století před naším letopočtem. Jako první sjednotil Čínu, zavedl jednotnou měnu i znaky písma. Stavba jeho hrobky trvala celých 36 let, po které Číně vládl (246-210 před naším letopočtem) a na jejím vzniku se podílelo před 720 000 lidí. Mauzoleum, které bylo objeveno náhodně při výkopu studny v roce 1974 třemi farmáři, se nalézá poblíž čínského města Si-an a celková plocha areálu zabírá přes 56 km2. Jeho nejznámější částí jsou tři podzemní jámy, ve kterých se nalézá vojsko vyrobené z terakotové hlíny čítající 8000 vojáků, 150 válečných vozů a 670 odeslaných nebo zapřažených koní.  Samotná císařova hrobka nebyla z důvodu obav archeologů o její poškození dosud odkryta. Vzhledem k obrovskému historickému významu byla hrobka prvního císaře v roce 1987 zařazena na seznam světového dědictví Unesco.

Výstava „Terakotová armáda a první čínský císař“ je unikátním výletem do starověké Číny. Na ploše o rozměru 1800m2 bude prezentováno přes 300 replik soch terakotového vojska, včetně vozů či koní, a bronzových zbraní, které byly ručně a s důrazem na detail a maximální možnou shodu s originálem vyrobeny v Číně - ve stejném regionu, ve kterém bylo mauzoleum nalezeno. Další část výstavy nabídne  bližší seznámení se sochami – se všemi prvky charakterizujícími hodnost každého vojáka, kterou dokládá typ účesu, brnění či založení rukou a s jejich původním barevným vyhotovením, které se na originálech dochovalo jen zcela nepatrně. V podobě soch je pak „vyobrazen“ i celý proces a náročnost výroby terakotové armády. S objevem hrobky či životem prvního čínského císaře se návštěvníci mohou seznámit i prostřednictvím projekcí dokumentárních filmů na velkých obrazovkách či audioprůvodce.

Působivost celé výstavy umocní nejen audio-vizualní a světelné instalace, ale i její samotná konstrukce. „Abychom lidem přiblížili zážitek z návštěvy pravého mauzolea v Číně, budou do hrobky na Výstavišti nahlížet shora – ze zhruba metrového mola, které povede po celém jejím obvodu“ dodává Štěpán Janeček.

Facebook