GHMP Výstava: Alfons Mucha - Slovanská epopej

GHMP Výstava: Alfons Mucha - Slovanská epopej

Dlouhodobá expozice

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Výstavy. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Výstava Czech Press Photo

Staroměstská radnice, Praha 1

22.11.201730.01.2018

Multimedialní výstava BOSCH Oživené vidění

Výstaviště Praha Holešovice, Praha

19.01.201805.05.2018

Alfons Mucha (1860–1939), světově nejproslulejší český moderní umělec, získal mezinárodní slávu v Paříži na přelomu 19. a 20. století díky své originální secesní dekorativní tvorbě

Veletržní palác, út-ne 10:00-18:00

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

ALFONS MUCHA / SLOVANSKÁ EPOPEJ
dlouhodobá expozice


Alfons Mucha (1860–1939, získal mezinárodní slávu v Paříži na přelomu 19. a 20. století díky své originální secesní dekorativní tvorbě. Smysl vlastního života ale spatřoval v jiném, pro něj mnohem závažnějším díle – v souboru dvaceti velkoformátových obrazů Slovanská epopej, na němž pracoval v letech 1912–1926. Tento monumentální cyklus je ve svém celku nyní v Praze vystavován poprvé. Současná instalace vychází z Muchova původního obsahového rozvržení epopeje a z časového sledu témat. Obrazy jsou řazeny chronologicky podle výjevů, od působivých představ slovanského dávnověku a uctívání pohanských božstev přes historicky doložené události, až po závěrečnou vizi duchovního významu Slovanstva pro celé lidstvo. V deseti plátnech se Mucha zabýval českými dějinami, které představovaly ideovou osu celého díla, druhých deset pláten je věnováno ostatním Slovanům a všeslovanským výjevům.

Facebook