Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby

Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Vánoční akce. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Česká mše vánoční J. J. Ryby (Jan Jakub Ryba) v podání Smíšeného pěveckého sboru GJN pod vedením sbormistra Petra Bärtla
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Česká mše vánoční - Jakub Jan Ryba

Pořádá Sdružení rodičů a přátel školy při Gymnáziu Jana Nerudy ve spolupráci se Smíšeným pěveckým sborem GJN a pod záštitou paní ředitelky GJN.

Program:

Jakub Jan RYBA  -  Česká mše vánoční  (Missa pastoralis bohemica)

Účinkují:

·         Smíšený pěvecký sbor GJN

·         Dana KRAUSOVÁ – soprán

·         Lenka PECHAROVÁ – alt

·         Jan ONDRÁČEK – tenor

·         Martin STROUHAL – bas

·         Vladimír ROUBAL – varhany

·         Petr BÄRTL – sbormistr

Pěvecký sbor Gymnázia Jana Nerudy založil v roce 1967 prof. Václav Karoch a vedl ho až do své náhlé smrti v roce 1983. Během dalších deseti let sbor pracoval velmi sporadicky. V roce 1994 se o obnovení sboru zasloužil pan prof. Mgr. Petr Bärtl. Dodnes je jeho sbormistrem, dramaturgem a manažerem v jedné osobě. Sbor se pod jeho vedením vypracoval do špičky českých i evropských středoškolských těles této kategorie a patnáckrát se umístil ve zlatém pásmu národních i mezinárodních soutěží (Gymnasia cantant, Young Prague, Canti Veris Praga). V roce 2006 dosáhl absolutního vítězství v mezinárodní soutěži Young Prague 2006. Sbor koncertoval několikrát v Německu, Francii, Rumunsku a Italii.

V letošním roce si sbor GJN připomene 250. výročí narození a 200. výročí úmrtí učitele a skladatele Jakuba Jana Ryby svým tradičním vánočním vystoupením, realizací České mše vánoční. Tradice jejího nastudování sahá až do roku 1970, kdy poprvé zazněla v podání sboru GJN pod vedením prof. V.Karocha. Bez nadsázky patří "Rybovka" mezi symboly malostranského ústavu. Tímto slavnostním koncertem v Rudolfinu také vrcholí celoroční oslavy 150. výročí založení Gymnázia Jana Nerudy a 25. výročí bilingvní sekce GJN.

Něco málo o GJN:

Gymnázium Jana Nerudy patří mezi nejstarší gymnázia v České republice. Výuka v české střední škole na Malé Straně byla zahájena 6. října 1865. Při příležitosti stého výročí narození Jana Nerudy dostala škola jeho jméno. Od roku 1948 pracuje na škole dramatický soubor, od roku 1967 hudební a pěvecký soubor. Od roku 1978 je GJN přidruženou školou UNESCO. Od roku 1990 je součástí gymnázia dvojjazyčné česko-francouzské studium.  V letech 1996/97 až 2011/2012 měla škola osmileté studium s hudebním zaměřením pro výrazné talenty. Toto studium probíhalo na detašovaném pracovišti v Praze na Žižkově.

Za dobu existence gymnázia vzešla z profesorského sboru či z řad absolventů řada osobností, jako například akademik Bohumil Bydžovský, první česká lékařka B. Kecková, profesor Jan Patočka, profesor Radim Palouš, spisovatel Vladislav Vančura, herci Jan Tříska, Martin a Petr Štěpánkovi a mnoho dalších.

Ve školním roce 2010/11 se Gymnázium Jana Nerudy umístilo na 2.místě mezi všemi  středními školami v ČR ve výsledcích státní maturitní zkoušky. Česko-francouzská sekce Gymnázia Jana Nerudy se dostala mezi prvních osm škol na světě, které se mohou pyšnit certifikátem kvality LabelFrancEducation. V roce 2012 GJN získalo prestižní ocenění „Českých 100 nejlepších“ (CZECH 100 BEST) a bylo zařazeno mezi 100 nejlepších firem v ČR.

https://www.facebook.com/events/1509356039364088/


Facebook