Benefiční koncert Oživení Milíčovy kaple

Benefiční koncert Oživení Milíčovy kaple

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Benefice / Charitativní akce. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Spokey Rainbow Run

Soutěž

Různá místa v ČR

19.05.201825.08.2018

Motetový sbor Hallgrímova chrámu v Reykjavíku je v současné době z jedním nejvýznačnějších pěveckých sborů na Islandu. V září vystoupí v Praze na podporu projektu Oživení Milíčovy kaple v Malešicích. Na programu bude duchovní hudba 19. a 20. století a soudobá severská hudba.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

MÓTTETUKÓR HALLGRÍMSKIRJU
(Motetový sbor Hallgrímova chrámu)

Motetový sbor Hallgrímova chrámu v Reykjavíku byl založen v roce 1982 a v současné době je jedním nejvýznačnějších pěveckých sborů na Islandu. Jeho rozsáhlý a pestrý repertoár zahrnuje řadu oratorií, pašijí a zádušních mší, stejně jako vokální duchovní hudbu z nejrůznějších hudebních období. Sbor rovněž provedl v premiéře celou řadu islandských hudebních děl.

Během četných turné vystupoval Mótettukór Hallgrímskirkju jak ve významných evropských katedrálách, tak na nejrůznějších festivalech (např. Sympozium severské duchovní hudby v Oslu 1986, Göteborgu 1996 a Reykjavíku 2012). Vysoká úroveň tohoto hudebního tělesa byla rovněž oceněna v soutěžích - v roce 1996 vyhrál sbor cenu na Mezinárodní soutěži pěveckých sborů v irském Corku a v roce 2014 si z Mezinárodní soutěže pěveckých sborů a festivalu Cançó Mediterrània odvezl tři zlaté medaile a Grand Prix.

Mezi významnými hudebními díly, která sbor v posledních letech provedl, jsou Bachovy pašije, Vánoční oratorium a Mše h-moll, Mozartovo, Duruflého a Faurého Requiem, Mendelssohnova oratoria Eliáš a Paulus, Rachmaninovy Nešpory, dále Mši pro dva sbory Franka Martina, Brahmsovo Německé requiem, Messe Solennelle Louise Vierneho a Handlovo oratorium Šalamoun. Sbor rovněž pravidelně vystupuje s Islandským symfonickým orchestrem a již dvakrát obdržel nominaci jako Interpret roku v kategorii klasické a současné hudby na Islandských hudebních cenách (2012 a 2015).

Mótettukór vydal řadu CD, kterým se dostalo celosvětového uznání. V roce 2011 byla vydána speciální deluxe edice vyprodanéhoalba duchovní hudbz Ljósið þitt lýsi mér. Téhož roku vyšlo i album se záznamem vánočního koncertu z roku 2010, kde sbor vystupuje s operním pěvcem Kristinem Sigmundssonem. Zatím posledním přírůstkem je Flétta, záznam premiéry stejnojmenného díla islandského skladatele Hauka Tómassona v rámci Reykjavického festivalu umění.

Mezi významné premiéry původní islandské tvorby patří Svatá Cecílie, oratorium skladatele Áskella Mássona na libreto spisovatele Thora Vilhjálmssona, které bylo nominováno v kategorii Dílo roku na Islandských hudebních cenách 2010. V roce 2012, kdy sbor slavil 30. výročí založení, provedl sbor v březnu a dubnu Mozartovu Velkou mši c-moll a Requiem, v červnu společně s Islandským symfonickým orchestrem Beethovenovu 9. symfonii, v září v rámci slavnostního zahájení Sympozia severské duchovní hudby Óttusöngvar á vori skladatele Jóna Nordala a v prosinci završil rok Bachovým vánočním oratoriem, které provedl společně s Haagským mezinárodním barokním orchestrem.

V roce 2013 sbor provedl Rachmaninovy Nešpory, Waltonovo Coronation Te Deum a Messe Solennelle Louise Vierneho.

V roce 2014 připomněl sbor speciálním koncertem 400. výročí islandského pastora a básníka Hallgríma Péturssona, po kterém je chrám pojmenován. V září se pak Mótettukór zúčastnil mezinárodní soutěže pěveckých sborů a festivalu Cancó Mediterrània ve španělském Lloret de Mar, odkud si přivezl tři zlaté medaile i Grand Prix za celkové vítězství v soutěži. Během španělského pobytu rovněž vystoupil v barcelonské katedrále, Basilicia de Tibidabo v Barceloně a kostele Iglesia Santa Susanna v Gironě.

Poslední dva velké projekty bylo provedení díla Passía skladatele Hafliðiho Hallgrímssona na Velký pátek a islandská premiéra Handelova oratoria Šalamoun na festivalu duchovní hudby v srpnu 2015, za kterou byl sbor nominován na Islandských hudebních cenách jako interpret roku v kategorii klasické hudby.

V nejbližší budoucnosti se připravuje koncertní zájezd do České republiky v září 2016 a slavnostní koncert u příležitosti 30. výročí vysvěcení Hallgrímskirja v říjnu, kde sbor provede Bachova a Charpentierova díla ve spolupráci s Haagských mezinárodním barokním orchestrem a sólisty.

Fotky a videa

Facebook