Děvčátko se sirkami

Děvčátko se sirkami

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Divadlo pro děti. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Kocourek Modroočko

Divadlo Bez zábradlí, Praha 1

26.01.2018

To nejlepší se Spejblem a Hurvínkem

Divadlo Spejbla a Hurvínka, Praha 6

26.01.2018

Taneční fantazie na motivy pohádek H. Ch. Andersena
Délka představení: 1 hodina 30 minut

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Kuchyňská revue

Hudba: Bohuslav Martinů
Libreto: Jarmila Kröschlová
Režie a koncepce představení: Jiří Srnec
Choreografická spolupráce: Adéla Srncová
Scéna: arch. Miloslav Heřmánek
Kostýmy: Josef Jelínek

V roce 1960 byl poprvé uveden na jevišti dialog mezi objektem, rekvizitou a viditelným hercem. Pro tento druh divadla je potřebné najít osobnosti, které umí dát výraz zdánlivě neživému, přesvědčivý pohyb, poezii, úsměv, citovost i dramatičnost.

Bohemia Balet - soubor Taneční konzervatoře hl. m. Prahy uvádí na jevišti Stavovského divadla balet Kuchyňská revue Bohuslava Martinů, zkomponovaný v roce 1927 v Paříži. Poprvé budou všechny na jevišti přítomné předměty oživovat a ovládat tanečníci, hrát s nimi divadlo i tančit. Každý je spolutvůrcem zázraků, stanou-li se, divák uvěří. Věci uchovávají spoluprožitý čas. Mají svou službu, svou povahu… Jejich užití probouzí asociace, které jsou ukryté v jejich službě. Balet, humor, vtip. Kvedlačka, utěrák, poklička, hrnec, smeták. Kolik objektů, tolik viditelných tanečníků v barevně souhlasných kostýmech.

Délka: 17 minut
Pausa po první části: 20 minut

Děvčátko se sirkami

Taneční fantazie na motivy pohádek H. Ch. Andersena

Produkce: Hiroshi Koizumi
Hudba: Shigeru Yawata
Scénář: Haruhiko Miyajima
Choreografie, režie: Haruka Kasai
Asistent choreografie: Kaori Katagishi
Scéna: Hideo Kugo
Kostýmy: Mariko Namikawa
Asistenti nastudování: Roberta Meschiari, Alice Kovářová, Yvetta Hubičková, Libuše Ovsová

Bohemia Balet – soubor Taneční konzervatoře hl. m. Prahy připravil pro naše „malé“ diváky novou premiéru, taneční fantazii na motivy pohádek slavného dánského spisovatele, básníka a dramatika H. Ch. Andersena s názvem Děvčátko se sirkami. Představení vzniklo v produkci Hiroshi Koizumi, ve spolupráci s Kasai Dancing Company a Theatre Company Bungeiza z japonské Toyamy. Autorem scénáře je Haruhiko Miyajima, hudbu vytvořil Shigeru Yahata, choreografii Haruko Kasai, o výtvarnou stránku se podělili Hideo Kugo (scéna) a Mariko Namikawa (kostýmy). Do děje baletu, jehož osou je smutný příběh o chudém děvčátku prodávajícím sirky, jsou zakomponovány další známé Andersenovy pohádky – O ošklivém káčátku, O dívce v červených střevíčkách a O statečném cínovém vojáčkovi. Podmanivá, melodicky a rytmicky bohatá hudba, nápaditá choreografie i výtvarné řešení vytvářejí představení, které srozumitelným vyprávěním děje, snovými i dramatickými situacemi zaujme nejen dětského diváka, kterému je především určeno. Po velmi úspěšné inscenaci baletu Šípková Růženka je Děvčátko se sirkami pokračováním zcela ojedinělé, dlouholeté spolupráce mezi Taneční konzervatoří hl. m. Prahy a baletem Národního divadla v Praze.

Délka: 55 minut

Nová premiéra Bohemia Baletu, souboru Taneční konzervatoře hl. m. Prahy na motivy známých pohádek Hanse Christiana AndersenaDĚVČÁTKO SE SIRKAMI, OŠKLIVÉ KAČÁTKO, ČERVENÉ STŘEVÍČKY A STATEČNÝ CÍNOVÝ VOJÁČEK, slavného dánského spisovatele, básníka a dramatika.

Představení je typickým příkladem rodinného představení zaměřené na dětského diváka. Je také dobrým příkladem školního představení, jak uměleckou formou ukázat žákům Andersenovy pohádky... V Kuchyňské revue se objevují prvky černého divadla, takže studenti mohou uvidět tento fenomén v reálu či naposlouchat hudbu Bohuslava Martinů…

Premiéra: 11.12. 2009 ve Stavovském divadle

Reprízy: 24. a 31. 1., 14. 2., 10. 4., 8. 5. 2010

Fotky a videa

Facebook