Inspirační Fórum Praha 2014 – Ji.hlava na jaře!

Inspirační Fórum Praha 2014 – Ji.hlava na jaře!

Výhodný nákup

Po tři večery se setkejte s výraznými osobnostmi současnosti. Kurátory projektu jsou režisér a producent Filip Remunda a ředitel Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava Marek Hovorka. Po třech letech při MFDF Ji.hlava poprvé na jaře v Praze!

PŘEDPRODEJ:

99 Kč permanentka na 3 večery + dárek

50 Kč jednorázové vstupné

NA MÍSTĚ:

199 Kč permanentka na 3 večery + dárek

90 Kč dospělí

70 Kč studenti, učitelé, důchodci

prodej na místě - hodinu před začátkem konání akce

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

INSPIRAČNÍ FÓRUM PRAHA 2014 – JI.HLAVA NA JAŘE!

Inspirační fórum Praha je pořádané Mezinárodním festivalem dokumentárních filmů Ji.hlava od roku 2011.

Inspirační fórum je otevřená platforma pro promýšlení podstatných témat dneška a je postaveno na multidisciplinárním základu, kdy jeho tři hlavní řečníci reprezentují různé oblasti poznání - ať již jde o přírodní či společenské vědy, umění, byznys či svět médií. Předností tohoto projektu je, že se společně setkají lidé, kteří obvykle vystupují jen na oborově profilovaných a uzavřených fórech.

Ve dnech 12. – 16. 5. Vás tímto zveme na inspirativní otevřené diskuze s hosty Inspiračního fóra Praha 2014.

Vždy od 19 hod ve velkém sálu Novoměstské radnice - Karlovo náměstí 23/1, Praha 2

Doprovodný hudební program ve spolupráci s Café Neustadt !

 Pondělí 12. 5. 2014 VITALIJ JAROŠEVSKIJ

Vitalij Jaroševskij působí jako zástupce šéfredaktora ruského opozičního listu Novaja Gazeta.

Rodák z Jekatěrinburgu se v sedmdesátých letech s rodinou přestěhoval do Moskvy, kde vystudoval žurnalistiku. Krátce poté zamířil do Prahy, s níž spojil podstatnou část svého života. Vystudoval Karlovu univerzitu a v letech 1981 až 1993 pracoval jako korespondent pro agenturu TASS v Praze. Tady byl také v roce 1989 očitým svědkem událostí spojených se Sametovou revolucí, které v něm zanechaly hlubokou stopu. Po roce 1993 pracoval pod vedením věhlasného redaktora a novináře Jegora Jakovleva pro týdeník Obšaja Gazeta.

Jaroševskij, podle nějž „novinařina není jenom práce, ale přirozená součást života, která mu dodává smysl,“ je hrdý na to, že se oba jeho synové rovněž věnují zpravodajské profesi. Jeden působí v televizi, druhý v agentuře RIA-Novosti; jeho snacha spolupracuje s moskevskou pobočkou agentury Reuters.


Středa 14. 5. 2014 DAMIR NIKŠIĆ

Damir Nikšić – konceptuální umělec a spoluzakladatel umělecké skupiny Maxumin – se narodil v roce 1970 v Bosně a Hercegovině. Při svých studiích, v nichž se zaměřil na dějiny umění a nové výtvarné žánry, prošel univerzitami v Miláně, Bologni i Sarajevu. Nyní žije a tvoří ve Stockholmu.

Věhlas si získal sedmiminutovým videem „If I Wasn’t Muslim“ z roku 2005, ve kterém se coby rodilý Bosňan zpovídá ze svých vášní i pocitů rozervanosti. Jeho tvorba je založena na vlastních vzpomínkách a snech, do velké míry ovlivněných válečnými událostmi v rodné Bosně a Hercegovině. Vyjadřuje se především prostřednictvím videí, instalací a performancí, které jsou často věnovány orientálním vlivům v kulturním a mezikulturním kontextu.

Nikšić rovněž působí jako zpěvák v R&B kapele „Sing Sing“. Jeho multidisciplinární díla dokumentující jeho etnickou rozpolcenost byla vystavována v USA i v Evropě, včetně 50. bienále v Benátkách.

 

Čtvrtek 15. 5. 2014 KAREL VACHEK

Český režisér, malíř a básník

Jeden z nejoriginálnějších českých režisérů filmuje již půl století. Za snímek Spřízněni volbou o prezidentské volbě v roce 1968 získal na festivalu Berlinale Zlatou kameru. Většinu 70. a 80. let strávil jako politicky nepřijatelná osoba zčásti v dělnických profesích a zčásti v emigraci. Po revoluci postupně realizoval rozsáhlou filmovou tetralogii Malý kapitalista. Je vedoucím katedry dokumentární tvorby FAMU, svými filmy i tvůrčími postoji zásadně ovlivnil a stále ovlivňuje celou řadu nastupujících tvůrců.

Na veřejné diskuzi bude promítat ukázky ze svých filmů a pouštět výběr ze své sbírky vinylových desek.

 

Přijďte na veřejné diskuze a staňte se i vy součástí Inspiračního fóra Praha!

https://www.facebook.com/events/683467781692084

 

pořadatel: Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava

 

Doprovodný program v Café Neustadt

Pražský vývar

4 soutěžní projekty/polévka/vítěz bere vybrané vstupné

Kavárník Ondřej Kobza, inspirován projektem www.detroitsoup.com, založil pražskou pobočku - Pražský vývar. Crowdfunding naživo. Spojení toho nejlepší dohromady. Jídlo, párty, dobré nápady a peníze na ně. Za 100 Kč vstupného si můžete dát polévku, salát a hlasovat pro nejlepší ze 4 představených projektů. Vítězný projekt dostane vybranou částku.

  • 12. 5. / 20.30 / Pražský vývar / Café Neustadt

 

Monika Načeva & Justin Lavash

koncert / večer ve spolupráci s komentářovým deníkem A2larm.cz

Monika Načeva a anglický písničkář a bluesový kytarista Justin Lavash představí své nové album "Milostný slabiky", ve kterém zhudebnili verše Sylvy Fischerové. Načevu oslovil Justinův originální, divoký a velmi citlivý styl hry na kytaru a domluvili se na spolupráci. Sestavili spolu mix skladeb z alb Načevy "Nebe je rudý" a "Mami" s texty Jáchyma Topola a po dvou letech úspěšného live hraní spolu nahráli také společné album. Jejich aktuální program živého vystoupení je mixem celé této spolupráce.

  • 14. 5. / 20.30 / Načeva a Justin Lavash / Café Neustadt
  • 14. 5. / afterparty / DJ Don't Panic (21st century good vibes from UK) / Café Neustadt
    Mixcloud

 

Katarzia

koncert výjimečné slovenské písničkářky Kataríny Kubošiové

Její hudba patří k tomu nejlepšímu, co se za uplynulý rok na slovenské hudební scéně urodilo. Katarzia má talent, názor, lehkost a nadhled, osobitý zvuk, neoposlouchané melodie a hravě-drzé texty. Autorský nu-folk-rap po slovensky.

  • 15. 5. / 20.30 / Katarzia / Café Neustadt
  • 15. 5. / afterparty / DJ Mr.Ultrafino (jazz, soul, rare grooves) / Café Neustadt
    ultrafino.net

Kde:

  • Novoměstská radnice, Karlovo náměstí 1/23, PRAHA 2

Web: https://www.facebook.com/mfdfjihlava
Pořadatel: http://www.inspiracniforum.cz

Fotky a videa

Facebook