Inspirační Fórum Praha - Damir Nikšić

Inspirační Fórum Praha - Damir Nikšić

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kurzy / Přednášky / Konference/ Besedy. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Václav Postránecký

ZMĚNA TERMÍNU

Kulturní dům, Šternberk

23.11.2017

Tanec ve tmě

Galerie Art Space, Praha 1

02.12.2017

Damir Nikšić – konceptuální umělec a spoluzakladatel umělecké skupiny Maxumin – se narodil v roce 1970 v Bosně a Hercegovině.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Damir Nikšić – konceptuální umělec a spoluzakladatel umělecké skupiny Maxumin – se narodil v roce 1970 v Bosně a Hercegovině. Při svých studiích, v nichž se zaměřil na dějiny umění a nové výtvarné žánry, prošel univerzitami v Miláně, Bologni i Sarajevu. Nyní žije a tvoří ve Stockholmu. Věhlas si získal sedmiminutovým videem „If I Wasn’t Muslim“ z roku 2005, ve kterém se coby rodilý Bosňan zpovídá ze svých vášní i pocitů rozervanosti. Jeho tvorba je založena na vlastních vzpomínkách a snech, do velké míry ovlivněných válečnými událostmi v rodné Bosně a Hercegovině. Vyjadřuje se především prostřednictvím videí, instalací a performancí, které jsou často věnovány orientálním vlivům v kulturním a mezikulturním kontextu. Nikšić rovněž působí jako zpěvák v R&B; kapele „Sing Sing“. Jeho multidisciplinární díla dokumentující jeho etnickou rozpolcenost byla vystavována v USA i v Evropě, včetně 50. bienále v Benátkách.

Facebook