Tutanchamon - Jeho hrob a poklady: Přednáška Dr. Hussein Bassir

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kurzy / Přednášky / Konference/ Besedy. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Tanec ve tmě

Galerie Art Space, Praha 1

03.02.201805.05.2018

Jakub Vágner: Kongo-expedice do posledni perly Afriky

Na Karmeli, Mladá Boleslav

08.02.2018

Ve čtvrtek 13. června 2013 v 19:30 se na Výstavišti v Praze-Holešovicích uskuteční přednáška v anglickém jazyce: „Nový domov faraona Tutanchamona“ (The New Home of Tutankhamun) pod vedením generálního ředitele Velkého egyptského muzea v Gíze Dr. Husseina Bassira.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Nový domov faraona Tutanchamona 

Ve čtvrtek 13. června 2013 v 19:30 se na Výstavišti v Praze-Holešovicích uskuteční přednáška v anglickém jazyce: „Nový domov faraona Tutanchamona“ (The New Home of Tutankhamun) pod vedením generálního ředitele Velkého egyptského muzea v Gíze Dr. Husseina Bassira.

V těsném sousedství Pyramid v Gíze poskytne Velké egyptské muzeum (The Grand Egyptian Museum) domov pro více než 100 000 artefaktů, z nichž přibližně 5000 kusů pochází z nalezeného pokladu faraona Tutanchamona Ve čtvrtek 13. června 2013 v 19:30 se na Výstavišti v Praze-Holešovicích uskuteční přednáška v anglickém jazyce: „Nový domov faraona Tutanchamona“ (The New Home of Tutankhamun) pod vedením generálního ředitele Velkého egyptského muzea v Gíze Dr. Husseina Bassira.. Otevření Velkého egyptského muzea je naplánováno na rok 2015, kdy se stane největším archeologickým muzeem na světě. Projekt muzea je koncipován jako integrace komplexu několika muzejních budov a širokého zázemí pro vzdělávací, ale i rekreační účely. Design muzea byl navrhnut v kontextu současné mezinárodní architektury a vychází z povahy vystavovaných monumentů a artefaktů. V zabezpečeném, prostorově adekvátním a velice přátelském prostředí bude vystavena celá kolekce artefaktů z hrobky faraona Tutanchamona, tedy téměř 5000 předmětů, z nichž je dodnes více než polovina stále uchovávána v ochranných boxech ve skladech, a to již od jejich objevení v roce 1922.

Velké egyptské muzeum se zaměří na vystavování kompletních kolekcí historických artefaktů z různých období starověkého Egypta. Cílem muzea je vytvořit kreativní, vzdušné a přátelské výstavní prostředí vhodné i pro větší monumenty. V okolí muzea budou vybudovány relaxační přírodní parky s florou podobnou té ze starověkého Egypta.

Facebook