Tutanchamon - Jeho hrob a poklady: Přednáška Dr. Jaromír Málek

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kurzy / Přednášky / Konference/ Besedy. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Tanec ve tmě

Galerie Art Space, Praha 1

03.02.201805.05.2018

Jakub Vágner: Kongo-expedice do posledni perly Afriky

Na Karmeli, Mladá Boleslav

08.02.2018

Cena: 150 Kč

Ve středu 29. května 2013 se v Praze uskuteční přednáška: „Umění v hrobce krále Tutanchamona“ (The art in the tomb of Tutankhamun) pod vedením světově uznávaného egyptologa Dr. Jaromíra Málka.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

„Tutanchamon– jeho hrob a poklady“ 

Dr. Jaromír Málek bude přednášet v Praze

 

Ve středu 29. května 2013 se v Praze uskuteční přednáška: „Umění v hrobce krále Tutanchamona“ (The art in the tomb of Tutankhamun) pod vedením světově uznávaného egyptologa Dr. Jaromíra Málka.

Dr. Jaromír Málek, který momentálně žije a pracuje v Oxfordu, vystudoval egyptologii na Univerzitě Karlově v Praze, kde v roce 1969 získal svůj doktorský titul. Je správcem archivu Griffith Institute na univerzitě v Oxfordu, který pod Málkovým vedením na internetu zpřístupnil záznamy a fotografie z vykopávek Howarda Cartera. Jaromír Málek vydal několik knih, z toho dvě o egyptském umění a také monografii o kočkách ve starověkém Egyptě. V současnosti pracuje na knize o nástěnných malbách v Sarapeu v Sakkáře, kterou vydá ve spolupráci s Johnem D. Rayem z univerzity v Cambridge.

Přednáška „Umění v hrobce krále Tutanchamona“ (The art in the tomb of Tutankhamun) se zaměří na umělecká díla, která byla roku 1922 v hrobce Howardem Carterem objevena. Mnohé z předmětů, které byly nalezeny v Tutanchamonově hrobce ukazují vysokou úroveň umělecké produkce ke konci 18. královské dynastie, kolem roku 1330 př. n. l. Staroegyptské umění však používalo metody a konvence, které se liší od těch, které známe z naší zkušenosti. Nejdůležitější z nich budou diskutovány a vysvětleny v této přednášce.  

 

Dr. JAROMÍR MÁLEK

Jaromír Málek žije a pracuje v Oxfordu. Vystudoval egyptologii na Univerzitě Karlově v Praze, kde v roce 1969 získal doktorský titul. Zúčastnil se vykopávek a epigrafických projektů na různých místech v Egyptě: Núbie, Sakkára, Abúsír a Mít Rahína (Memfis). Je bývalým redaktorem publikace Topographical Bibliography of Ancient Egyptian Hieroglyphic Texts (Topografické bibliografie staroegyptských hieroglyfických textů) a správcem archivu Griffith Institute na univerzitě v Oxfordu. Hlavní součástí archivu jsou záznamy z vykopávek Howarda Cartera, včetně záznamů o hledání a objevu Tutanchamonova hrobu. Tým Griffith Institute pod Málkovým vedením Carterovy záznamy a fotografie z objevu Tutanchamonova hrobu zpřístupnil na internetu. Díky tomuto důležitému kroku má nyní přístup k těmto unikátním dokumentům, které přinášejí detailní informace a fotografie vykopávek a nálezů, prakticky kdokoli.  Jaromír Málek vydal několik knih, z toho dvě o egyptském umění a také monografii o kočkách ve starověkém Egyptě. V současnosti pracuje na knize o nástěnných malbách v Sarapeu v Sakkáře, kterou vydá ve spolupráci s Johnem D. Rayem z univerzity v Cambridge.

Facebook