Stimul Festival - Wolf Eyes (usa)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Taneční / Elektronická hudba. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Apokalypsa 18 Years Anniversary

Výhodný nákup

Bobycentrum, Brno

24.11.2017

Absurd Minds (D), K.I.F.O.T.H (SR) + Terminal State (SR)

Underdogs - Eternia Smíchov, Praha 5

25.11.2017

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Průběžný festival Stimul, který pro vás už šestou sezónu přiváží nejvýznamnější osobnosti alternativní a experimentální hudby, otevírá rok 2010 ve velkém stylu. Netradičně dramaturgicky uchopené jarní večery festivalu Stimul se vás budou opět snažit přesvědčit o emblematickém heslu této akce: Experiment is future mainstream! Buďte u toho.

Festival Stimul pokračuje v mapování současného hlukového undergroundu: 20. května dorazí do Divadla Archa americké trio Wolf Eyes. Otcové a zároveň největší hvězdy aktuální noiseové vlny se v Praze představí vůbec poprvé a přivezou sebou zlověstné hlukové stěny, do kterých vedle industriálního šramotu a zkresleného kytarového lomozu patří třeba i zvuk freejazzového saxofonu. Jedno je jisté: v podání Wolf Eyes hluk ještě nikdy nebyl tak zábavný.

Wolf Eyes vznikli v roce 1996 původně jako projekt Natea Younga z kapely Nautica Almanac; o dva roky později se k němu přidal Aaron Dilloway a v roce 2000 také John Olson. Mike Connelly z Hair Police nahradil v polovině dekády Dillowaye, jehož labutí písní bylo slavné album Human Animal vydané v roce 2006 na labelu Sub Pop. Deska je právem považována za vrchol současné noiseové vlny a přes sveřepou nepřístupnost se umístila v mnoha anketách o nejlepší desku poslední dekády.

Wolf Eyes vydali kolem stovky nahrávek, o jejichž distribuci se kromě Sub Pop starají třeba slavné noiseové labely No Fun nebo Hospital. Na kontě ale mají také desítky kazet nebo CD-R, které se v limitovaných edicích prodávají na jejich koncertech. Diskografie Wolf Eyes je punkově nepřehledná, nehledě na to,  že každý ze členů kapely má ještě několik vlastních bočních projektů.

Těžištěm aktivit Wolf Eyes jsou ale hlavně koncerty, které se vyznačují explozemi surové energie. Bylo to právě poctivé objíždění malých klubů, které z nich udělalo kultovní kapelu, k níž se hlásí všechny důležité projekty současného hlukového undergroundu. V jejich podání se noise mění v inovativní žánr vycházející stejně z DIY estetiky hardcore punku jako třeba industriálu. Výsledkem je fantastická hudba/nehudba, která nezná hranic.

Odkazy

www.myspace.com/therealwolfeyes

www.wolfeyes.net

VIDEO:

dvě tváře WOLF EYES

rafinovaně ztišená: http://www.youtube.com/watch?v=SMssiOp9bbA

pekelná: http://www.youtube.com/watch?v=-jV0AoPDqno

www.myspace.com/therealwolfeyes

 

Facebook