Stimul Festival - Venetian Snares (can), Radian (at)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Taneční / Elektronická hudba. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Apokalypsa 18 Years Anniversary

Výhodný nákup

Bobycentrum, Brno

24.11.2017

Absurd Minds (D), K.I.F.O.T.H (SR) + Terminal State (SR)

Underdogs - Eternia Smíchov, Praha 5

25.11.2017

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Průběžný festival Stimul, který pro vás už šestou sezónu přiváží nejvýznamnější osobnosti alternativní a experimentální hudby, otevírá rok 2010 ve velkém stylu. Netradičně dramaturgicky uchopené jarní večery festivalu Stimul se vás budou opět snažit přesvědčit o emblematickém heslu této akce: Experiment is future mainstream! Buďte u toho.

Nejagresivnější odrůdu současného tanečního undergroundu přijede do Divadla Archa představit muž nejpovolanější – kanadský titán breakcoreové scény Venetian Snares. Na Festivalu Stimul 15. května názorně předvede, jak se pod jeho rukama mění původně funkové beaty ve zbraň hromadného ničení. Jeho hudba dává odpověď na to, co by se stalo, kdyby sofistikovanou elektronickou hudbu vzali do ruky deathmetaloví extremisté. Oproti tomu rakouští minimalisté Radian v roli předskokanů představí abstraktní elektronickou hudbu.

Venetian Snares (CAN)

Aaron Funk alias Venetian Snares působí na scéně od začátku devadesátých let, kdy vydal svoje první nahrávky – tehdy jen na kazetách a na vlastním labelu. Názvy prvních oficiálních desek jako Eat Shit And Die nebo Fuck Canada//Fuck America dobře ilustrují jeho nekompromisně agresivní styl, který vznikl perverzní mutací ragga jungle. Ačkoliv je rytmický bombometčík Venetian Snares spojený především s breakcoreovou scénou, umanutě překračuje hranice svého žánrového ghetta. Skvělým příkladem je originální album Rossz csillag alatt született z roku 2005, na kterém úspěšně prolnul breakcoreové smyčky a samply nadčasové vážné hudby; uprostřed beatové pumelenice se tak ocitly mj. skladby Bély Bartóka nebo Igora Stravinského. I jeho další desky jako Doll Doll Doll nebo The Chocolate Wheel Chair vysekaly možné a dříve nemyslitelné cesty, kterými se breakcore vydal do nového tisíciletí.

Venetian Snares vydává na spoustě malých labelů, jeho jméno je nicméně spojené především se značkou Planet Mu, kde vyšlo i jeho zatím poslední album Filth. Velmistr kinetických beatů, milovník extrémní hlasitosti a koček přijíždí do Prahy vůbec poprvé. Návštěvníci festivalu Stimul tak dostanou jedinečnou šanci zakusit, jak ostře chutná současná klubová avantgarda!

Odkazy:

Venetian Snares: Szamár Madár

http://www.youtube.com/watch?v=2PBeKzVhWHY

 

Radian (AT)

Vídenské trio Radian bývá právem považováno za novátory na poli abstraktní elektroakustické hudby – a to především kvůli jejich sofistikovanému balancování mezi experimentálními postupy a atraktivními rytmickými pasážemi, jakýmisi zamlženými ozvuky takzvané inteligentní taneční hudby neboli IDM. Bubeník Martin Brandlmayr, který zároveň hraje na vibrafon a programuje sampler a sekvencer, kytarista Stefan Németh obsluhující syntezátory a baskytarista John Norman se dají označit za jakousi poloakustickou obdobu finských hlukařů Pan Sonic. Podobně jako oni totiž Radian ve své hudbě zachovávají abstraktní vyjádření, ale zároveň nacházejí cestu zpět k bazálnímu, místy téměř primitivnímu rytmu a jako jedni z mála suverénně obhájili jeho existenci v tomto druhu hudby. Na matematicky přesné perkusní struktury se tu nabalují mikrosamply, minimalistické pasáže střídají promyšlené hlukové vzorce a setkáme se zde i s letmými odkazy na ambient, jazz a samozřejmě experimentální elektroniku. Jejich hudba je chytrá a chytlavá a dá se bez nadsázky označit za pop budoucnosti. Na pražském koncertě Radian představí své nové a zatím vůbec nejlepší album Chimeric vydané u amerického labelu Thrill Jockey, jímž dovádějí k dokonalosti svou svébytnou poetiku. Album je podstatně hlučnější než předchozí, máme se na co těšit.

Odkazy:

www.myspace.com/radianvienna

www.radian.at

 

 

Fotky a videa

Facebook