Hooverphonic

Hooverphonic

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Taneční / Elektronická hudba. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Apokalypsa 18 Years Anniversary

Výhodný nákup

Bobycentrum, Brno

24.11.2017

Absurd Minds (D), K.I.F.O.T.H (SR) + Terminal State (SR)

Underdogs - Eternia Smíchov, Praha 5

25.11.2017

Výhodný nákup

Cena: Vstupné se bude postupně zvyšovat

Populární belgická skupina Hooverphonic přijede 29. září do Lucerna Music Baru s novou deskou Reflection. Osmé studiové album, které vyšlo 15. listopadu 2013, se nahrávalo přímo doma u fanoušků a je hodnoceno jako jedno z nejživějších a nejenergičtějších, jaké kdy kapela nahrála.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

HOOVERPHONIC PŘIJEDOU V ZÁŘÍ S NOVOU DESKOU REFLECTION

Populární belgická skupina Hooverphonic přijede 29. září do Lucerna Music Baru s novou deskou Reflection. Osmé studiové album, které vyšlo 15. listopadu 2013, se nahrávalo přímo doma u fanoušků a je hodnoceno jako jedno z nejživějších a nejenergičtějších, jaké kdy kapela nahrála. 

Na albu Reflection, které je druhým studiovým počinem se zpěvačkou Noémie Wolfs, se Hooverphonic vrátili k přirozenému analogovému zvuku. „Mám problém s dnešní standardizací. Všechno má svůj preset. Všechno, co slyšíte, je digitálně produkováno a ztrácí hloubku a přirozenost. Toto album je reakcí na současné nahrávání. Chtěl jsem nahrávat v prostorech, ve kterých nikdo před tím nenahrával“, říká basista a producent Alex Callier. 

Tato myšlenka vedla ke zrodu ambiciózního projektu Hooverdomestic. Kapela se na začátku roku 2013 obrátila na své fans s prosbou, jestli by byli ochotní poskytnout svůj domov k nahrávání. Nakonec se sešlo dohromady 180 kandidátů, z nichž vybrali 5 míst, kde se deska nahrávala. Hooverphonic rozložili svoje nástroje v bývalé cihelně přeměněné v loftové byty, ve dvou majestátních domech v regionech Gent-Brugge a Champagne a ve staré farmě patřící jednomu známému umělci. „Páté místo byl kostel, kde jsme nahrávali vokály“, upřesňuje Alex. Způsob nahrávání se blížil dřevním dobám v 50. letech, kdy se nahrávalo ve speciálních echo komorách, kde se zvuk „efektoval“ pomocí dřevěných panelů, cihlových zdí, prázdných chodeb a vysokých stropů. „Reflection je špinavé album. Drsné, žádné ozdůbky. Co jsme nahráli, to taky dostanete, žádný copy/paste“, popisuje novou desku Alex.

Oproti ostatním deskám Hooverphonic postrádá Reflection smyčcové nástroje, které nahradily tři doprovodné vokály. „Chtěli jsme pro Noémie maximum prostoru pro její hlas, proto jsme tentokrát vynechali smyčce a podpořili její zpěv doprovodnými vokály“, doplňuje Alex.

Navzdory všem potížím, které doprovázely zdánlivě bláznivý koncept Hooverdomestic, je zřejmé, že album Reflection uhodilo hřebíček na hlavičku. Singl Amalfi zaznamenal nejsilnější start v historii skupiny a nastartoval novou a divokou jízdu celého alba. Jen tři týdny od vydání se píseň Amalfi usadila na prvním místě belgické radio hitparády a usídlila se také v Top 10 tamní prodejní singlové hitparády.

Hooverphonic se naposledy předvedli v Praze v květnu 2012 v zaplněné velké Lucerně za doprovodu dvanáctičlenného symfonického orchestru. Přijďte si je v září užít do klubového prostředí, kde vám zahrají nové věci a zbrusu novou show.

Fotky a videa

Facebook