Tape Five

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Taneční / Elektronická hudba. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Steve Aoki (US)

Support: Matamar, Richard Reynolds, John Noah

SaSaZu, Praha 7

31.01.2018

Maya Jane Coles (UK)

Roxy, Praha 1

02.02.2018

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Tape Five – živelný elektroswing říznutý bossanovou 

V roce 2006 vydalo volné sdružení muzikantů kolem Martina Strathausera své první album a od té doby se s jejich produkcí mohou posluchači seznámit na více než sedmi stovkách hudebních kompilací či dalších třech albech, které do letošního ledna spatřily světlo světa.  Jejich desky se prodávají v Evropě, USA i Asii a právě s posledním albem „Swing Patrol“ přijždí Tape Five jako sextet v úterý 29. dubna do Lucerna Music Baru, aby se vůbec poprvé ve své historii představili českému publiku. 

Tape Five kombinuje množství stylů a hudebních vlivů s důrazem na elegantní kompozice, v jejich tvorbě převládá swing a elektroswing, ale najdete zde i bossanovu, latino a nu-jazz či živelné retro interpretace. Přesvědčit o tom se mohou posluchači nejen na řadových albech, ale i kompilacích – mimo jiné Cafe del Mar, Jazzy Lounge, Swing a la Mode či Electro Swing Revolution, stejně tak jako na remixech jejich singlů z loňského roku.

Nápad na vytvoření volného sdružení muzikantů „Tape Five“ se zrodil v hlavě Martina Strathausena na sklonku minulého století, když už začínal mít dost práce pro reklamní agentury a nadnárodní společnosti. Na svém triku měl v té době již tisíce jinglů a zvukových stop, byl držitelem zlaté desky a byl bezesporu úspěšný v tom, co dělal. Shodou okolností se mu v roce 1999 přimotal do cesty anglický zpěvák Henrik Wager, který pracovně pobýval v německém Kolíně. Slovo dalo slovo, Henrik k hudebnímu základu Martina Strathauseera napsal text, trvalo však další čtyři roky, než dílo spatřilo světlo světa. Zpětně lze konstatovat, že to byl základní stavební kámen pro jejich další společnou tvorbu.

Formace Tape Five se do současné podoby rodila pomalu a dá se říct, že je stále živá. Na koncertní turné vyráží jako oktet, občas vystupují v orchestrální podobě, počet muzikantů přizpůsobují požadavkům promotérů, umí vystupovat i jako 4 – 9 ti členné formace.

Fotky a videa

Facebook