17. Festival swingové hudby – Grace Kelly & Quintet, Bohemia Big Band – hosté Dasha, Jan Smigmator, Lucie Černíková

17. Festival swingové hudby – Grace Kelly & Quintet, Bohemia Big Band – hosté Dasha, Jan Smigmator, Lucie Černíková

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Swing / šanson. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Rhapsodie v Modrém pokoji - O.Havelka a jeho Melody makers

Městská knihovna, Praha 1

17.01.2018

Swingová tančírna

Nový Šaldorf - Obecní sál, Znojmo

20.01.2018

Národní dům na Vinohradech na podzim jako již tradičně otevře své brány všem milovníkům swingové a jazzové hudby. Letošní, již 17. ročník Festivalu swingové hudby, se uskuteční ve dnech 13. - 14. listopadu 2014.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Největší hvězdou prvního festivalového večera bude GRACE KELLY, teprve dvaadvacetiletá americká alt saxofonistka, zpěvačka a kapelnice. Tato výjimečná hudebnice, ověnčená řadou prestižních hudebních cen pro mladé talenty, vystoupí společně se svou doprovodnou kapelou (kvintet). Dívka, která doprovázela třeba Jamieho Culluma miluje jazz, ale ráda hraje i latino a popové melodie.

I přes svůj nízký věk již několik let sklízí Grace jedno ocenění za druhým. V letech 2009 – 2013 byla kritiky časopisu Downbeat opakovaně vyhlášena „Altsaxofonovou vycházející hvězdou“. Dále několikrát získala ocenění nadace ASCAP pro mladé jazzové skladatele, ocenění „Jazzový umělec roku“ v bostonských hudebních cenách a mnoho dalších.

V roce 2011 natočila album věnované be bopovému odkazu Man With The Hat s legendárním saxofonistou Philem Woodsem, ten jí vysekl během následného společného turné originální poklonu: Věnoval ji svoji čepici…

Grace Kelly studovala od šesti let hru na klavír a zakrátko si zamilovala zvuk saxofonu z nahrávek Stana Getze.

V deseti letech její talent rozpoznává také zpěvačka Ann Hampton Callaway a nahrává první album Dreaming a postupně si získává uznání široké jazzové obce.

Nejbližší vztah, který přerostl časem v přátelství a mentorskou spolupráci si umělkyně vytvořila s Leem Konitzem, legendárním altsaxofonistou a spoluhráčem Milese Davise, který ji začal dávat lekce v jejích 13 letech.

Kromě alba s Philem Woodsem v roce 2011 natočila gospelové album Grace, na němž spolupracoval špičkový pianista George Russell Jr. V témže roce, tedy ve svých 19 letech dokončila studium na Berklee School Of Music.

Od svých 12 let absolvovala Grace Kelly více než 600 koncertů po celém světě: Slyšel ji Hollywood Bowl, Montreal Jazz Festival, Newport Jazz Festival, Lincoln Center, Carnegie Hall, Kennedyho Centrum, The Apollo Theater, Ronnie Scott’s v Londýně, Porgy & Bess ve Vídni a samozřejmě Scullers Jazz Club v domovském Bostonu.

Bez ohledu na to, že Grace Kelly pojmenovala jednu ze svých skladeb Please Don’t Box Me In je jisté, že na Festivalu swingové hudby její talent a šarm zazáří se stejnou intenzitou, jako na mnoha jiných pódiích.

BOHEMIA BIG BAND je klasický big band ((rytmika, pět saxofonů, čtyři trubky, čtyři trombóny), který vznikl v roce 1985 a je zaměřen převážně na interpretaci swingové hudby z jejího vrcholného období (Glenn Miller, Count Basie, Duke Ellington, Benny Goodman). Orchestr dlouhodobě uskutečňuje své předsevzetí doprovázet přední instrumentalisty a zpěváky naší i evropské scény.

 

Na letošním festivalu swingové hudby vystoupí jako hosté Bohemia big bandu vynikající zpěváci: DASHA, LUCIE ČERNÍKOVÁ A JAN SMIGMATOR, který se představil v Národním domě na Vinohradech představil již na 3.festivalu v roce 2000, tehdy jako čerstvý vítěz pěveckého festivalu mladých jazzových talentů v Litvě.

Dasha je česká zpěvačka a muzikálová herečka, držitelka Ceny Thálie pro rok 2010. Zpěvu a hudbě se věnuje od dětství, kdy hrála na housle a zpívala v pěveckém sboru Filharmonie Bohuslava Martinů ve Zlíně. V roce 1996 vyhrála pěveckou soutěž mládeže Zlíntalent. Po studiu zpěvu na Pražské konzervatoři u Lídy Nopové se od roku 1998 stala doprovodnou zpěvačkou Karla Gotta, později začal spolupracovat i s Helenou Vondráčkovou.

Jde také o velmi obsazovanou a úspěšnou muzikálovou herečku a zpěvačku, která vystupovala na mnoha významných českých hudebních scénách včetně Hudebního divadla v Karlíně nebo na jevišti plzeňského Plzeňského divadla J. K. Tyla, kde ztvárnila postavu Máří Magdaleny ve světově proslulém muzikálu Jesus Christ Superstar. Za tuto roli v roce 2010 pak obdržela Cenu Thálie.

Od prosince 2011 vysílá společně se zpěvákem Janem Smigmatorem hudební pořad Klub Evergreen na vlnách Dvojky Českého rozhlasu.

Jan Smigmator je jazzový a swingový zpěvák, který na hudební scéně 21.století s noblesou ztělesňuje odkaz swingových králů, jakými byli Frank Sinatra, Sammy Davis jr., Dean Martin, Bobby Darin, Mel Tormé nebo dodnes fantastický zpěvák Tony Bennett!

Jeho styl, frázování a láska k jazzu a swingu ho dnes řadí mezi přední interprety tohoto žánru u nás! V roce 2008 úspěšně absolvoval Pražskou konzervatoř v oboru zpěv na oddělení populární hudby a jazzu ve třídě jazzové zpěvačky Evy Svobodové a muzikálového zpěváka Josefa Štágra. Ale už v době studií vystupoval v doprovodu předních českých jazzových muzikantů a orchestrů! V roce 2005 se stal sólistou legendárního Orchestru Václava Hybše, s nímž absolvoval desítky koncertů po celé České Republice. S tímto věhlasným orchestrem vystupuje samozřejmě jako zpěvák, ale rovněž jako zdatný moderátor.

Repertoár Jana Smigmatora je velice bohatý a rozmanitý, sahá od zlaté swingové éry přes jazzové standardy a světové evergreeny až k současné populární hudbě, vždy ale s nádechem swingu a jazzu!

Lucie Černíková se narodila se v Rakovníku, kde vystudovala gymnázium, poté pokračovala ve studiích na pražské Konzervatoři Jaroslava Ježka, kde absolvovala obor zpěv u profesorky Virginie Walterové.

Začínala v dívčí vokální a taneční skupině Harém. Několik let koncertovala s Jakubem Smolíkem a jeho kapelou. Své swingové cítění s radostí uplatňuje při pravidelném vystupování s několika bigbandovými tělesy, jako je právě Bohemia Big Band. Podílela se jako zpěvačka a spoluautorka písní na irské taneční show Swan Legend. Má též svůj samostatný program složený převážně z muzikálových a swingových melodií.

Fotky a videa

Facebook