Stimul festival - Arve Henriksen/Jan Bang (NO), Marcus Schmickler (DE), John Butcher (UK)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Různé žánry. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Hradišťan & Jiří Pavlica

Městská knihovna, Praha 1

24.11.2017

Absurd Minds (D), K.I.F.O.T.H (SR) + Terminal State (SR)

Underdogs - Eternia Smíchov, Praha 5

25.11.2017

Výhodný nákup

Cena: 430 Kč (v den konceru 490 Kč)

Na improvizační večer Stimul pozval nejvýznamnější hráče současné scény volné improvizace, kteří se při hře na dechový nástroj nechávají inspirovat tak odlišnými styly jako je jazz, ambient, minimalistická improvizace nebo elektronika.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Na improvizační večer Stimul pozval nejvýznamnější hráče současné scény volné improvizace, kteří se při hře na dechový nástroj nechávají inspirovat tak odlišnými styly jako je jazz, ambient, minimalistická improvizace nebo elektronika. Jejich setkáním vznikne pestrý obraz mnoha přístupů ke zvuku a zároveň je možné, že spojí svá hudební pojetí při překvapivém společném vystoupení a setkají se na jednom pódiu. Večer zajímavě doplní elektronik Marcus Shmickler.

 

Arve Henriksen / Jan Bang (NO)

Tohoto norského trumpetistu, který zvuk svého nástroje upravuje elektronikou, už jsme na Stimulu měli možnost slyšet jako člena proslulé improvizační úderky Supersilent. Hudebník, který je spřízněný se stylotvornými labely Rune Grammofon a ECM, nyní ukáže i své sólové dovednosti, které sice budou spočívat v improvizaci na elektronicky zkreslenou trubku, ovšem přiblíží se i svému komornějšímu výrazu, který můžeme znát z tvorby Trygve Seim Ensemble nebo Christian Wallumrod Ensemble. Při sólovém vystoupení ho doplní krajan Jan Bang, který bude na pódiu vytvářet živé samply.

Tento tišší výraz souvisí se zálibou v hudbě japonského buddhismu, jehož hudebními přístupy se volně inspiruje ve své tvorbě. Dá se říci, že se na pražském koncertu rozkročí mezi jemnou poetikou, která definuje desky vydávané u labelu ECM (na němž ostatně minulý rok vydal svou sólovou desku Cartography) a divočejšími deskami, které vydal u Rune Grammofon. Kromě Supersilent se v posledních letech Henriksen stává oblíbeným hostujícím hudebníkem - stal se spoluhráčem jazzmanů Nilse Pettera Molværa, Mischy Alperina nebo rockerů Motorpsycho.

odkazy:

http://www.arvehenriksen.no

http://www.myspace.com/arvehenriksen

 

Marcus Schmickler (DE)

Marcus Schmickler je hudebníkem trvale usazeným v Kolíně nad Rýnem a je jedním z nejvýraznějších představitelů německé elektronické hudby. Vystudoval skladbu a elektronickou hudbu, což umožňuje, že je všestranným hudebníkem operujícím na mnoha polích. Jeho vlastní kompozice náleží jak k tradicím německé elektroakustiky, ale také navazují na nejnovější výboje elektronické avantgardy. Kromě toho je jedním z čelních představitelů improvizované a noise hudby a spolupracoval s takovými osobnostmi jak Thomas Lehn, Peter Rehberg, John Tilbury, Keith Rowe. Je členem superskupiny volné improvizace MIMEO. V Praze představí svůj sólový program komponovaného noise Altars of Silence.

odkaz:

http://www.piethopraxis.org/01/index.html

 

John Butcher (UK)

Dlouhé táhlé tóny, které i přes svou ambientní lehkost dokáží rozvibrovat jakýkoliv prostor, akusticky hraná elektronika, jemný noise hraný na nástroj prohnaný elektronikou. Ve všech těchto rovinách se dokáže pohybovat britský saxofonista John Butcher, který se v první polovině osmdesátých let od teoretické fyziky a jazzu přiklonil k odvážným průzkumům širokého pole volně improvizované hudby, přičemž v posledních letech ke hraní vyhledává místa se zvláštní atmosférou i akustikou, jako jsou například observatoře, jeskyně skryté hluboko pod zemským povrchem.

Během své plodné kariéry spolupracoval s mnoha ikonami volné improvizace – byl součástí uskupení Spontaneous Music Ensemble, dále hrál například s Derekem Baileym,  s dalšími dechaři Xavierem Charlesem a Axelem Dörnerem, s elektronikem Christophem Kurzmannem, částí slavných AMM Eddie Prévostem a Johnem Tilburym a mnoha dalšími. Jedna z nejvýznamnějších postav současné improvizace, která vůbec poprvé vystoupí v České republice!

odkazy:

http://www.johnbutcher.org.uk/

http://www.myspace.com/johnbutchersax

Facebook