Struny podzimu: Spotlight 2015 - Zara McFarlane

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Různé žánry. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Koncert potmě - Tomáš Berka a Corpus Delicti

Galerie Art Space, Praha 1

16.01.201819.06.2018

Žebřík do nebe - Pocta Janu Skácelovi

Galerie Art Space, Praha 1

22.01.201826.03.2018

V roce dvacátého jubilea si Struny podzimu připomínají původní formát večera s názvem Spotlight, který tak letos nabízí stejně jako v počátcích koncertní série jedinečný komorní a intenzivní zážitek v klubové atmosféře s výjimečným mladým umělcem čeřícím vlny mezinárodní hudební scény.

Změna místa konání a termínu. Původně Roxy 19.11.2015

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

SPOTLIGHT: ZARA McFARLANE

V roce dvacátého jubilea si Struny podzimu připomínají původní formát večera s názvem Spotlight, který tak letos nabízí stejně jako v počátcích koncertní série jedinečný komorní a intenzivní zážitek v klubové atmosféře s výjimečným mladým umělcem čeřícím vlny mezinárodní hudební scény. Spotlight patří umělci, který v jediném večeru dokáže ztělesnit festivalové hodnoty – nekompromisní uměleckou kvalitu, propustnost žánrových hranic a průkopnickou kuráž. To vše na sebe v letošním roce bere zpěvačka Zara McFarlane.

Zara McFarlane, objev legendárního DJeGillesePetersona, mezinárodní uznání stvrdila deskou IfYouKnew Her (label BrownswoodRecordings) a dostalo se jí i oficiálních poct – stala se zpěvačkou roku 2015 na Jazz FM Awards, vloni získala cenu MOBO (Music of Black Origin) pro nejlepšího jazzového umělce a britský deník DailyTelegraph ji neváhal označit za „nejzajímavější objev jazzového zpěvu posledních let“.

Ovšem kategorie jazzového zpěvu je v případě Zary McFarlane příliš zjednodušující. V jejím zpěvu zanechal silnou stopu soul a také žánrový mix od ska po house vstřebávaný z nejrůznějších společných projektů před sólovou dráhou. A podobně jako jiný objev Strun podzimu, Gregory Porter, s kterým se Zara MFarlane mimochodem na jevišti již setkala, se pouští i do psaní vlastních písní, jež vysoce oceňují stejně jako u PorteraJamieCullum nebo třeba JoolsHolland. S Gregory Porterem Zaru spojuje i schopnost podmanivého koncertního vystupování – své publikum dokáže v jeden moment vyprovokovat k tanci a vzápětí „uzemnit“ podmanivou baladou.

Všechna Zařina vystoupení znamenají hudební událost – dosvědčuje to její hostování jak na festivalech (London Jazz Festival, NorthSea Jazz, Edinburgh Festival) tak koncertní šňůry po Spojených státech, Evropě i Japonsku. Zara McFarlane je hvězda na vzestupu a to je ten správný čas představit ji poprvé naživo publiku Strun podzimu slavících 20 let existence.

Fotky a videa

Facebook