Stimul Festival - Wilco (USA)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Gaia Mesiah TeleporTour 2017

Přidaný koncert

Lucerna Music Bar, Praha

22.11.201722.11.2017

Yat - Kha (Tuva)

Futurum Music Bar, Praha 5

22.11.2017

Cena: 790 Kč

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

STIMUL festival uvádí:

WILCO /USA/

 

Průběžný, na experimentální hudbu orientovaný festival Stimul, splní během podzimu sny mnoha fanoušků alternativního rocku. Zcela v duchu své dramaturgie smaže jeden z největších koncertních dluhů posledních let: 28. září se v pražském Divadle Archa v české premiéře představí americká kapela Wilco.

Držitelé dvou cen Grammy (za nejlepší alternativní album Ghost Is Born) nejsou jen kapelou, která proměnila tvář rockové hudby posledních dvou dekád, ale také symbolem, tajemstvím, hnutím. Kapela kolem Jeffa Tweedyho – milovníka lyrických šifer, surrealistických obratů, signálních kódů a rozličných akronym (Wilco je aviatický armádní termín pro vzkaz „Obdržel jsem zprávu, rozumím a provedu“: Will Comply), – se postupem času ze zárodečné country polohy dokázala vyvinout v jeden z nejinovativnějších rockových spolků zámořské scény. Výsostně harmonická hudba místy napadená duchařskými zvuky, pronikavé melodie, bohaté zvukové textury a minuciózní práce s instrumentálními party: to všechno jsou Wilco.

Skupinu katapultovalo mezi nejvlivnější americké kapely album Yankee Hotel Foxtrot. Album, které produkoval známý avantgardní hudebník Jim O´Rourke, a jehož vydání bylo původně naplánováno na 11. září 2001, se záhy ocitlo v turbulencích paradoxů. Firma Reprise po letmém poslechu desky odmítla mít s tímto materiálem cokoli společného. Wilco tak nakonec vydali svou strhující dekonstrukci rock´n´rollového žánru u labelu Nonesuch, jež ovšem rovněž patřil pod Warner music; ten tudíž zaplatil za stejnou desku dvakrát a získal katastrofální reputaci. Narozdíl od Wilco, které přelomová deska přinesla fenomenální úspěch u kritiky i fanoušků. Mimořádně nadšené přijetí alba i do té doby rekordní prodeje jsou tak do jisté míry výsledkem spravedlivého úžasu nad umělecky přesvědčivým, fantasticky dotaženým dílem v kombinaci s přitažlivou, napínavou mytologií.

Yankee Hotel Foxtrot, na jehož obálce najdete ikonickou fotografii „chicagských dvojčat“ Marina City,  je ten případ exkluzivního, „důležitého“ díla, na které v podstatě nelze navázat. Přesto i pro další úspěšné desky Wilco platí to samé, co pro YHF: jejich desky slyšíme pokaždé trochu jinak, vždycky svým způsobem poprvé a nikdy je nemáme tak úplně ve své moci.

28. 9. 2010 se v pražském Divadle Archa můžete přesvědčit o tom, že návykovou hudbu Wilco si nevybíráme - ona si vybírá nás.

http://www.wilcoworld.net/

Facebook