The Sisters of Mercy

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Chrysta Bell / US

Lucerna Music Bar, Praha

21.11.2017

Kamil Střihavka

Retro Music Hall, Praha 2

21.11.2017

Kultovní britská kapela The Sisters Of Mercy vystoupí 1. dubna 2009 v pražském Divadle Archa. „Půjde o ojedinělý klubový koncert, který má ve srovnání s předcházejícími tuzemskými vystoupeními této legendy velmi omezenou kapacitu,“ říká Borek Jiřík z pořádající agentury Charm Music. The Sisters Of Mercy patří k nejslavnějším a nejvlivnějším rockovým formacím 80. let 20. století, má řadu oddaných fanoušků, kteří za ní jezdí po celé Evropě. „Inspirovala se jimi řada dalších kapel – od Skinny Puppy přes německý metal až po například Rammstein,“ doplňuje Borek Jiřík. V České republice vystoupily „Milosrdné sestry“ zatím třikrát, naposledy v roce 2005 na festivalu Love Planet.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Kapelu The Sisters Of Mercy založili v roce 1980 v anglickém Leedsu kytarista Gary Marx a zpěvák Andrew Eldritch. Hlavní motivací prý bylo, aby se oba muzikanti slyšeli v rádiu. Protože otázka na původ jména figuruje na webu kapely na prvním místě nejhloupějších novinářských dotazů, je třeba uvést, že The Sisters Of Mercy získali název po stejnojmenné písni Leonarda Cohena s odkazy na další významy tohoto slovního spojení - církevní řád i prostitutky. Sestavou, ve které z  doby vzniku zůstal pouze Eldritch a bubenický automat (i když již několikáté generace), pojmenovaný Doktor Avalanche, prošlo mnoho doprovodných muzikantů. Mezi nimi v 80. letech i například baskytarista Craig Adams a kytarista Wayne Hussey, kteří po bouřlivém rozchodu s "Milosrdnými sestrami" založili rovněž úspěšnou kapelu The Mission. V současné době The Sisters Of Mercy tvoří Andrew Eldritch, nezbytný Doktor Avalanche (který na sebe vzal i funkci baskytary) a dva kytaristé - Chris Catalyst a Ben Christo. Za dobu své existence vydali pouze tři studiové desky (poslední před 18 let) a dvě další kompilace. Mezi největší hity patří skladba "Temple of Love" ve své druhé verzi natočená se zpěvem izraelské zpěvačky Ofry Haza. Ke svým vzorům počítají The Stooges, Hawkwind či Motörhead. K dalším zajímavostem patří přezdívka hlavní postavy kapely Andrew Eldritche, která zní "Von". Prý má naznačovat to, že Andrew pobýval častěji v Německu než v rodné Británii.

Diskografie:

1985 - First And Last And Always

1987 - Floodland

1990 - Vision Thing

1992 - Some Girls Wander By Mistake

1993 - A Slight Case Of Overbombing

Fotky a videa

Facebook