Progres 2 - 50 let

Výhodný nákup

Cena: 590,-Kč, v den konání akce: 690,- Kč

BRNĚNSKÁ SKUPINA PROGES 2 SLAVÍ 50 VÝROČÍ SVÉ EXISTENCE A 11.11.2018 VYSTOUPÍ V PRAŽSKÉM LUCERNA MUSIC BARU. Pro oslavy svého 50. výročí připravuje kapela nejen speciální koncerty, ale také nové řadové album, tradičně opět s propracovaným jevištním zpracováním.

Termíny a místa konání:

Lucerna Music Bar, Praha | Zobrazit na mapě

11.11.2018 19:00 Lucerna Music Bar Vstupenky

Bližší informace o vstupenkách pro držitele průkazu ZTP/P prostřednictvím emailové adresy info@livenation.cz.

 

Pořadatel akce Live Nation Česká Republika žádá zákazníky k nákupu vstupenek pouze od autorizovaného prodejce společnosti TICKETPRO a.s.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketmaster Česká republika, a.s. neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

PROGRES 2 – 50 LET
11.11.2018 od 19:00 PRAHA – LUCERNA MUSIC BAR

BRNĚNSKÁ SKUPINA PROGRES 2 SLAVÍ 50 VÝROČÍ SVÉ EXISTENCE A 11. LISTOPADU 2018 VYSTOUPÍ V PRAŽSKÉM LUCERNA MUSIC BARU.

Pro oslavy svého 50. výročí připravuje kapela nejen speciální koncerty, ale také nové řadové album, tradičně opět s propracovaným jevištním zpracováním.

Na pražském koncertu v Lucerna Music Baru 11.11. 2018 odehraje skupina průřez skladeb ze všech alb i projektů, jako host se objeví také spoluzakladatel legendárních Progress Organization baskytarista Emanuel Sideridis, žijící dnes v Řecku. Největším lákadlem pro fanoušky budou určitě ukázky z nového alba, které kapela vydává po dlouhých třiceti letech. V závěrečné části koncertu odehrají ukázku z  legendárního audiovizuálního projektu Dialog s vesmírem.

 

PROGRES 2 – brněnská rocková skupina. V roce 1968 ji založili pod původním názvem Progess Organization hudebníci Zdeněk Kluka a Pavel Váně.

Hned jejich první LP deska se stala dle kritiků časopisu Melodie deskou roku 1972.

Druhé LP -  Mauglí vydali už pod „normalizačním“ názvem skupiny - Barnodaj. V dobách nejtužší normalizace pak na několik let přerušili činnost. Obnovili jí pod novým názvem PROGRES 2 v roce 1978, kdy poprvé představili experimentální audiovizuální projekt Dialog s vesmírem (první československou rockovou operu). V podobných náročných projektech pokračovali i na dalších albech (Třetí kniha džunglí, Mozek, Změna).

Po sametové revoluci natočili opět jako Progres 2   několik televizních pořadů, vydali

v reedicích postupně u vydavatelství FT Records všechna svoje alba, také „live“ DVD z koncertu ke 45.výročí skupiny, na kterém vystoupila i většina bývalých členů kapely. Na trhu je také kniha „V erbu Progres“ (nakladatelství Jota), kterou napsal Pavel Váně s publicistou Petrem Gratiasem.  Kniha byla oceněna prestižní cenou E.E.Kische za literaturu faktu.

V posledních letech koncertuje skupina PROGRES 2, jako snad jediná z legend šedesátých let, v sestavě  pouze původních členů (žádný náhradník), dokonce zřejmě v nejsilnějším složení své  historie (Pavel Váně, Zdeněk Kluka, Roman Dragoun, Pavel Pelc a Miloš Morávek).

V roce 2016 zvolili  posluchači rádia Beat skupinu Progres 2 do Beatové Síně Slávy.

 

Rok 2018:

50 let  od vzniku Progress Organization ,

40 let  od premiéry legendárního Dialogu s vesmírem

30 let  od posledního řadového alba Změna,  po 30 letech vydává kapela novou desku

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Pavel Váně - kytara, zpěv, současný kapelník

Spoluzaložil Progress Organization i Progres 2. Hrál také se skupinami Synkopy, Collegium Musicum Mariana Vargy,  Bronz a  Bowle. V současné době občas vystupuje také se svou kapelou Bronz a  akustickým triem V.K.V.

 

Zdeněk Kluka - bicí, zpěv

Spoluzakladatel kapely, dlouhá léta také kapelník, hrál ve všech sestavách, kterými skupina prošla. Paralelně také vystupuje ve skupině Čankišou.

 

Roman Dragoun - klávesy, zpěv

S Progres 2 natočil album Třetí kniha džunglí. Je také spoluzakladatelem skupin Futurum, T4. Krom koncertování s Progres účinkuje občas se synem v kapele David Dragoun Band a mohl být i slyšen v muzikálu Jesus Christ Superstar, skupině Stromboli nebo skupině Pavitram. Občas také vystupuje se „Supergroup“ (skupina složená z osobností - vítězů hlasování posluchačů rádia Beat v roce 2014) nebo také s  kapelou His angeles, T4, jako host Neřež  či Lidopop.

 

Pavel Pelc – basa, zpěv

Ke skupině se připojil koncem sedmdesátých let.

Vedle Progresu občas vystupuje se skupinou Futurum.

 

Miloš Morávek - kytara

Účinkoval v pořadech Dialog s vesmírem a Třetí kniha džunglí. Je společně s Romanem Dragounem spoluzakladatelem skupiny Futurum. Byl také členem skupiny Synkopy a dodnes hrává nejen s Progres, ale také s kapelou Madman.

Facebook