The Grandmothers Of Invention (perf. music of Frank Zappa)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

The Legends Rock Fest aneb Legendy ožívají

Výhodný nákup

Areál U věže, Hořice

20.07.201821.07.2018

Nazareth + Keks + Michal Šindelář

Amfiteatr, Konopiště

21.07.2018

Výhodný nákup

Cena: Cena se bude postupně zvyšovat

Skupina The Grandmothers Of Invention, spoluhráči fenomenálního Franka Zappy, potěší jeho české fanoušky. The Grandmothers of Invention vystoupí v pražském Lucerna Music Baru 9. května 2018 od 20 hodin.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketmaster Česká republika, a.s. neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Skupina The Grandmothers Of Invention, spoluhráči fenomenálního Franka Zappy, potěší jeho české fanoušky

Frank Zappa si udržel i více než 22 let po svém odchodu mezi českými fanoušky vyjimečné postavení. Byl jednou z největších postav historie rockové hudby druhé poloviny 20. století a všichni, kteří prošli jeho skupinami a koncertními sestavami, jsou dodnes výraznými postavami hudební scény. Platí to i o členech skupiny The Grandmothers of Invention, která v programu složeném výhradně ze Zappových skladeb vystoupí v pražském Lucerna Music Baru 9. května 2018.

Název kapely odkazuje s typickou zappovskou sebeironií k Mothers Of Invention, první kapele Franka Zappy, v níž hráli v jejích hvězdných letech jak legendární klávesista a zpěvák Don Preston, tak saxofonista a flétnista Bunk Gardner, zatímco hráč na marimbu, vibrafon, další melodické perkuse a klávesy Ed Mann Zappu provázel přes deset let i v pozdějších sestavách. Tyto výtečné muzikanty skvěle doplňuje bubeník, perkusista a zpěvák Christopher Garcia.

Koncert bude pro české fanoušky Franka Zappy patrně poslední příležitostí vidět tyto vyjimečné Zappovy spoluhráče naživo.

The Grandmothers of Invention vznikli v roce 2002 z potřeby spoluhráčů Franka Zappy vzpomenout aktivně na 10. výročí jeho odjezdu na poslední nekonečné turné. Nesentimentální a energické show dokázalo, že Frankův duch v jeho spoluhráčích stále přetrvává a skupina s chutí pokračuje ve své misi i nadále. odehrála již přes 400 koncertů od USA přes většinu evropských zemí až po Austrálii. Pod zappovsky vtipným heslem "We can still do that on stage!", volně přeložitelným jako "Ještě stále to na pódiu dáváme!" přijedou potěšit znovu i své české fanoušky.

Frank Zappa byl bezesporu jedním z nevětších hudebních fenoménů 2. poloviny 20. století. Vynikl nejen jako geniální muzikant, ale i jako silná všestranná osobnost širokého záběru, s mimořádně vyvinutým smyslem pro břitký humor, ironii i sebeironii. Jeho tvorba stála vždy mimo hlavní proud a v jeho textech, či legendárních promluvách během koncertů, to schytávala jedním vrzem americká politická scéna, přihlouplý měšťák z provinčního městečka, namyšlený intelektuál z NY i naivní květinkové hnutí hippies. Schopnost ironického nadhledu a neúcta k jakémukoliv modlaření byly bezesporu ty zásadní důvody, proč se jeho tvorba natrvalo zapsala do srdcí českých fanoušků. A tuto atmosféru jistě přinese i koncert starých, ale stále po čertech dobrých Grandmothers of Invention.

Facebook