Peter Hook and The Light (UK) A "Joy Division" Celebration

Peter Hook and The Light (UK) A "Joy Division" Celebration
E-Ticket
Co je E-Ticket?

změna začátku

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Persistence Tour 2018

Hatebreed, Madball, Terror, Power Trip, Broken Teeth, Insanity Alert

Sono Centrum, Brno

24.01.2018

Architects (UK) + While She Sleeps (UK)

Forum Karlín, Praha

25.01.2018

Pražské fanoušky potěšil Peter Hook and The Light v únoru 2012 a po téměř čtyřech letech se vrátí na místo činu, aby vzdali hold Joy Division. Zaznít by měli písně z alba Unknown Pleasures a Closer, dostat by se mělo ale i na počáteční tvorbu New Order.

Máme pro vás skvělou zprávu! Peter Hook s kapelou budou v pátek hrát 2,5 hodinovou show! Trochu se tím pádem upravuje časový plán, otevíráme už v 18:00!

 

18:00 doors open
18:50 Peter Hook - New Order set
19:20 break
19:30 Peter Hook - Joy Division set
21:30 end

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Průkopnickému soundu vlivných anglických skupin Joy Division a New Order vždycky dominovaly basové linky Petera Hooka. V druhé polovině sedmdesátých let umožnila Hookova typická basová kytara Joy Division vytvářet mistrovské skladby opravdového zoufalství. I když jsou depresivní texty Iana Curtise a jeho zpěv často považovány za hlavní poznávací znamení hudebního smutku Joy Division, mnoho písniček kapely poháněla právě Hookova zlověstná pulzující basová kytara. Hookova technika hraní na basovou kytaru vždy zdůrazňovala důležitost rytmu v punk rocku a inspirovala celou generaci tanečně orientovaných novovlnných kapel.

Po sebevraždě Iana Curtise 18.května 1980 Hook s dalšími členy Joy Division vytvořil New Order. Na prvním albu New Order nazvaném Movement si ve dvou skladbách zazpíval ( "Dreams Never End" a "Doubts Even Here") a jeho styl hraní na basovou kytaru se stával čím dál víc melodickým, když kapela rozvíjela používání sekvencovaných syntetických zvuků. Hrál také na klávesy a elektronické bicí. Mezi alby Power, Corruption & Lies a Low-life Hook participoval na krátkodobém projektu Ad Infinitum s Lindsay Reade (tehdejší ženou šéfa Factory Tony Wilsona) a členy Stockholm Monsters - vydali cover verzi skladby Joe Meeka "Telstar." V roce 1990, poté, co New Order vydali Technique, Hook zformoval vlastní projekt Revenge a vydal One True Passion. Spolupráce s Dave Hicksem (kytara, klávesy) a Chrisem Jonesem(klávesy) kombinovala prvky techna a hardrocku; Hook také zpíval. Druhá deska Revenge z roku 1992 Gun World Porn vyšla předtím, než New Order vydali v rove 1993 album Republic.

Po přerušení aktivit New Order se Hook spojil se zpěvákem Davidem Pottsem (který začal zpívat v Revenge po jejich debutu) a vydal Music for Pleasure jako Monaco v roce 1997. Skladba "What Do You Want from Me?" se stala hitem v klubech a na alternativních rádiích. Monaco se rozpadli díky lhostejnosti gramofirmy a jejich druhé album Monaco vyšlo se zpožděním až v roce 2000. .

Hook zůstal hudebně činný i v novém tisíciletí. Nahrál další dvě alba s New Order(Get Ready a Waiting for the Sirens' Call) a v roce 2007 skupinu opustil. Jeho basa zazněla na nahrávkách dalších umělců, jako jsou Perry Farrell, Hybrid a the Crystal Method.Freebass, kapelou založenou s dalšími dvěma basáky Andy Rourkem (the Smiths) a Manim (the Stone Roses). Vydali pár EP a v roce 2010 album It's a Beautiful Life).Peter Hook and the Light vznikli, aby naživo zahráli dvě významná alba Joy Division Unknown Pleasures a Closer. V roce 2011 kapela vydává EP 1102/2011 s verzí skladby "Atmosphere" Joy Division zpívanou Rowettou. Unknown Pleasures: Live in Australia vychází zhruba v té době. Hook pracoval jako DJ, kompiloval The Hacienda Classics a The Hacienda: Acid House Classics a dokonce napsal knihu How Not to Run a Club.

Pražské fanoušky potěšil Peter Hook and The Light v únoru 2012 a po téměř čtyřech letech se vrátí na místo činu, aby vzdali hold Joy Division. Zaznít by měli písně z alba Unknown Pleasures a Closer, dostat by se mělo ale i na počáteční tvorbu New Order.

Facebook