UK Subs+ support TV Smith

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Wolf Alice

Support: Places

Roxy, Praha 1

16.01.2018

Please The Trees

Mersey Music Club, Brno

18.01.2018

UK Subs ve Futuru v únoru oslaví 40 let od svého vzniku
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

UK Subs ve Futuru v únoru oslaví 40 let od svého vzniku

 

V roce 2016 oslaví nestárnoucí U.K.Subs 40. výročí vzniku; tahle legendární punková legenda i nadále představuje opravdový duch punku. Dnes stejně legendární Charlie Harper založil Subs na troskách své R&B kapely The Marauders koncem roku 1976, když byl inspirován kapelou The Damned. Původně se jmenovali The Subversives, pak se jméno zkrátilo na The Subs a konečně na U.K. Subs.

V říjnu 1977 se k Charliemu přidal Nicky Garratt na kytaru a dvojka Harper/Garratt se stala tvůrčím zdrojem nejlepších skladeb kapely. V letech 1977 a 1978 kapela hrála po celém Londýně, včetně klubu Roxy, kde nahráli svou první desku ‘Farewell To The Roxy’.

Všiml si jich i slavný John Peel, který jim dokonce nabídl peníze na natočení prvního singlu. Kapela nicméně vydala první singl u City Records – skvělou skladbu C.I.D, v roce 1978. V roce 1979 podepisují smlouvu s Gem Records přes RCA a stávají se jednou z nejúspěšnějších punkových kapel se sedmi skladbami v britské Top 30 v letech 1979-81 - Stranglehold, Tomorrows Girls, She's Not There, Warhead, Teenage, Party In Paris a Keep On Running. V Top Ten měli take dvě alba - Brand New Age a Crash Course.

Pod vedením jedenasedmdesátiletého Charlieho Harpera, kmotra britského punku, kapela procházela různými sestavami a vydávala alba u různých gramofirem.

V roce 2015 kapela vydává netrpělivě očekávané album ‘Yellow Leader’ na labelu Captain Oi! Records, kterému se dostává nadšeného kritického i fanouškovského ohlasu.

Od roku 2005 hraje v kapele vynikající sestava - Charlie, Jet na kytaru, Alvin Gibbs na basovou kytaru a Jamie Oliver na bicí.. Jsou jako archivní víno – U.K.Subs jsou pořád lepší a lepší.

TV Smith byl zakládající člen, zpěvák a skladatel Adverts, kteří vznikli v roce 1976 a stali se jednou z hlavních skupin první vlny anglického punk rocku. Počátkem roku 1977 vystupovali ve slavném punkovém londýnském klubu Roxy Club a stali se kultovní kapelou se singlem u labelu Stiff Records nazvaném "One Chord Wonders." Jejich další písnička "Gary Gilmore's Eyes" se stala obrovským hitem a hrála se v rádiích I v TV. Další skladba “No Time To Be 21” se také dostala do hitparád a kapela celý rok vystupovala, mimo jiné I na turné s The Damned a Iggy Popem. V roce 1978 vydávají album "Crossing the Red Sea with the Adverts," které je dnes již klasikou různých top ten punkových desek historie.

Před rozpadem v roce 1979 vydávají The Adverts album “Cast Of Thousands”. Mnoho hudebníků desku považuje za stěžejní dílo britského punk rocku a Henry Rollins hodnotí “Cast” jako jedno z jeho nejoblíbenějších alb té doby.

Počátkem osmdesátých let TV založil TV Smith's Explorers, kteří v Británii bodovali se singlem “Tomahawk Cruise.” Pak se na deset dlouhých let stáhl do ústraní, psal a nahrával – některé z těchto skvělých písniček se objevily na desce “Sparkle In The Mud, Volume 1” (2010).

V osmdesátých letech TV občas koncertoval se svou kapelou Cheap, aby se v devadesátých letech osamostatnil a vystupoval sólo. Vydal řadu velmi dobrých alb, včetně “March Of The Giants” (1992), “Immortal Rich” (1995), “Generation Y” (1999), “Not A Bad Day” (2003), “Misinformation Overload” (2006), a “In The Arms Of My Enemy” (2008). Spolupracoval také s mnoha kapelami, mimo jiné i s Die Toten Hosen.

V roce 2011, 33 roků po vydání “Crossing The Red Sea With The Adverts”. TV Smith přišel se skvostným albem, které se svou energií a nesmlouvavě punkovým postojem vyrovná jeho debutu. “Coming In To Land” vzniklo v Berlíně za účasti jeho přátel - Vom Ritchie (Die Toten Hosen), BB Quattro (Suzy & Los Quattro, Bored Teenagers), Tim Cross (Adverts), Album bylo smícháno ve Finsku pod dohledem zvukového inženýra Jarkka Heiniöa (Tiger Bombs, King Of All The Animals), Deska “Coming In To Land” je pořádným nakopnutím další kariéry TV Smithe.

Na koncertech hraje TV Smith bez setlistu, každý koncert je jiný – jedno je ale společné - staré skvělé pecky prostřídané novými skvělými peckami. UK Subs a TV Smith v Praze vystoupili naposledy letos, na příští únor si do Prahy naplánovali další společnou cestu.

Více informací:

www.uksubs.co.uk

www.tvsmith.com

www.musicbar.cz

www.facebook.com/lucernamusicbar

www.dsmacku.com

www.facebook.com/dsmackupromotion

Fotky a videa

Facebook