Warrior Soul / Kory Clarke (USA) - tour 2015

Warrior Soul / Kory Clarke (USA) - tour 2015

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Please The Trees

Mersey Music Club, Brno

18.01.2018

Fleret

host: Franc Alpa

Masters of Rock Café, Zlín

19.01.2018

WARRIOR SOUL / KORY CLARKE ( USA ) – tour 2015 + support - TBA
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Warrior Soul je americká hardrocková skupina, kterou založil koncem 80.let zpěvák a producent Kory Clarke po sázce s promotérem klubu Pyramid v New Yorku, krátce po svém uměleckém vystoupení s názvem "Kory Clarke/Warrior Soul". Vsadil se, že bude mít do 6 měsíců nejlepší kapelu v New Yorku, o 9 měsíců již podepisoval kontrakt s věhlasnou společností Geffen Records na million dolarů…V Geffen records mu však doporučili, aby si vyměnil sestavu v kapele, Kory však trval na tom, aby u něho zůstal alespoň basista Pete McClanahan, přišel tedy pouze nový kytarista John Ricco a bývalý bubeník Killing Joke Paul Ferguson. Kapela začala opět intenzivně hrát hlavně v New Yorku, v roce 1990 vydávájí své první album “Last Decade Dead Century” , další album “Drugs, God and the New Republic” následovalo o rok později. Warrior Soul na podporu těchto dvou alb neúnavně koncertovali, mimo jiné doprovázeli i Queensryche na světovém turné. Vydáním třetího a čtvrtého alba skončila jejich spolupráce s Geffen Records, kterou opustili, nevyhnuli se však ani dalším změnám v kapele, odešel kytarista John Ricco a byl nahrazen rovnou dvěma hráči na šestistrunný nástroj ( Alexander Arundel / X-Factor/ a Chris Moffet / Cycle Sluts from Hell / ). V roce 1995 se ustálila sestava ve složení Clarke, Arundel, McClanahan a Duboys, která natočila vynikající album “The Space Age Playboys”, propagovali desku jak v Americe, tak na britských ostrovech a v Evropě, ale přestože toto album měl svého času nejraději i např. bubeník Metalliky Lars Ulrich, neposunulo kapelu o další stupínek výše jak se všeobecně předpokládalo. Vystupovali též na věhlasných festivalech, jakými v té době byly Dynamo Open Air festival nebo Donington Monsters of Rock, v září 1995 však odehráli svůj poslední koncert a krátce poté se Kory Clarke rozhodl skupinu rozpustit. Následovalo ještě vydání kolekce demo nahrávek “Odds & Ends”, které obsahovalo i několik nahrávek, které byly připraveny pro vydání alba u společnosti Elektra Records. Klasická sestava - Clarke, Ricco, McClanahan a Evans se ale v roce 2001 dala opět dohromady k přepracování 15 stěžejních skladeb, které vydali pod příznačným názvem “Classics”. Zároveň byla všechna alba Warrior Soul i s bonusovými materiály zremástrována a znovu vydána v období mezi roky 2006 a 2009.
Kory Clarke se nikdy netajil tím, že mnoho jejich skladeb bylo politicky motivovaných, např. "Blown Away", "Superpower Dreamland", "In Conclusion" nebo "Children of the Winter.", svérázně take popisoval sound kapely jako "acid punk", zejména album “The Space Age Playboys”, podle kterého nazval i krátce fungující kapelu v období po rozpadu Warrior Soul v 90.letech. V roce 2004 stihl také vydat své sólové album Opium Hotel u Cargo Records, nedlouho poté se objevil jako zpěvák v kapele Dirty Rig, které take produkoval album “Rock Did It”. V roce 2008 nastoupil krátce na post zpěváka doom metalové legendy Trouble z Chicaga, načež se na konci desetiletí opět rozhodl obnovit Warrior Soul, tentokrát s novou sestavou, se kterou intenzivně objížděl kluby po Evropě, později však i větší koncertní sály a menší haly, zejména na britských ostrovech. V březnu roku 2010 vydávají řadové album “Destroy The War Machine”, s další novou sestavou vychází v roce 2012 album “Stiff Middle Finger”.
V současné době vyšlo zbrusu nové album “Payback's A Bitch”, které budou Warrior Soul a Kory Clarke propagovat na podzim 2015. Kory Clarke má tedy na svém kontě 13 kritikou oceněných desek, je uznávaným muzikantem po celém světě, koncerty Warrior Soul se vyznačují vysokou kvalitou a energií, nenechají žádného fanouška chladným.

Fotky a videa

Facebook