Dr. John

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Oidipus Tyranus RockOpera

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.01.2018

RockOpera Praha

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.01.201807.06.2018

Cena: 900 - 1.200 Kč

Dr. John, šestinásobný držitel Grammy a člen Rock'n'rollové síně slávy, představuje jak ztělesnění neworleánské hudební tradice, tak i jednu z ikon americké kultury.

Koncert se koná za každého počasí.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Dr. John, šestinásobný držitel Grammy a člen Rock'n'rollové síně slávy, představuje jak ztělesnění neworleánské hudební tradice, tak i jednu z ikon americké kultury. Svoji hudební dráhu začal v 50. letech minulého století. V 60. letech se Dr. John přesunul na západ USA, kde se stal velmi poptávaným studiovým hudebníkem. Hrál na deskách dua Sonny and Cher, Van Morrisona nebo Arethy Franklin. V té době také začala jeho sólová dráha, kdy vydal desku Gris-Gris. Na ní poprvé představil hudebnímu světu svůj unikátní mix rhythm & blues, funku, psychedelického rocku, voodoo mystiky a kreolských kořenů. K dalším vrcholům jeho kariéry patří album Sun, Moon and Herbs z roku 1971 a o dva roky později In the Right Place. Kromě šesti cen Grammy (zatím poslední z roku 2008 za nahrávku City That Care Forgot a 2013 za desku Locked Down spolu s Danem Auerbachem z The Black Keys) získal dalších šest nominací na toto ocenění. Po hurikánu Katrina, který zasáhl New Orleans, se aktivně angažoval v nejrůznějších benefičních koncertech a nahrávkách. V roce 2007 byl také uveden do Louisianské hudební síně slávy a Bluesové síně slávy. Před dvěma roky získal čestný doktorát Tulane Univerzity v New Orleans. Nahrávku Ske-Dat-De-Dat…The Spirit Of Satch vydal Dr. John loni 19. srpna jako poctu legendě neworleanské hudby Louis “Satchmo” Armstrongovi. Na desce se objevuje třináct klasických skladeb z celé padesátileté hudební dráhy tohoto legendárního zpěváka a trumpetisty - spolu s hosty jako Bonnie Raitt, Ledisi, McCrary Sisters, Anthony Hamilton, Shemekia Copeland, Blind Boys of Alabama nebo Dirty Dozen Brass Band.

Fotky a videa

Facebook