Joe Satriani

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Oidipus Tyranus RockOpera

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.01.2018

RockOpera Praha

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.01.201807.06.2018

Americký kytarista uvede v závěru července na trh nové album Shockwave Supernova, které přijede osobně představit i svému početnému českému publiku. A to hned dvakrát! 15.října zavítá do Prahy a o den později do Třince

Satrianiho pražský koncert se přesouvá do Fora Karlín

 

Koncert amerického kytaristy Joe Satrianiho, který vystoupí v Praze už tento čtvrtek, se z logistických důvodů přesouvá do Fora Karlín. Za pořádající agenturu Mania Promotion to dnes oznámil Pavel Pešek.

"Vstupenky zůstávají v platnosti, včetně všech lístků k sezení, pro které bude v sále zřízen adekvátní počet sedadel. Satrianiho příznivci se tak mohou těšit na komornější atmosféru a těsnější blízkost pódia." dodal Pešek.

Z důvodu změny místa se posouvá i plánovaný začátek koncertu o půl hodiny, aby návštěvníci, kteří případně dorazí na původně ohlášené místo konání v Holešovcích, stihli přesun do Karlína.

Večer zahájí ve 20:30 speciální host turné a další světové kytarové eso Dan Patlansky. "O tomto jihoafrickém zpěvákovi a kytaristovi mluví v těchto dnech každý. A vy budete taky, až vaše ušní bubínky zavalí jeho prudká dávka blues rocku" napsal na adresu Patlanskyho britský The Blues Magazine, zatímco Classic Rock (rovněž z Velké Británie) v něm dokonce vidí budoucnost blues: "Dan Patlansky může pocházet z opačné strany zeměkoule, ale budoucnost blues drží ve svých rukou“.

Joe Satriani byl vždy mou velkou inspirací. Je největším novátorem mezi současnými kytaristy a jsem nesmírně poctěn, že s ním můžu absolvovat turné“ netají se nadšením ze společných koncertů Dan Patlansky.

Joe Satriani převezme pódium o půl desáté a jak už je zřejmé z názvu turné, koncertní set tentokrát věnuje jeho letošní albové novince Shockwave Supernova. Ta nese v kytaristově diskografii pořadové číslo patnáct a k jejímu zrodu si Satriani přizval trio prvotřídních muzikantů - renomovaného klávesistu Mika Keneallyho (James LaBrier, Steve Vai), bubenického kouzelníka Marca Minnemanna (The Aristocrats, Steven Wilson, Kreator) a baskytarové eso Bryana Bellera (James LaBrier, Steve Vai).

"Nemohl jsem si ke vzniku tohoto alba přát lepší kapelu. Marco a Bryan patří v jejich kategoriích k nejlepším muzikantům a navíc oba milují výzvy. Takže když za nimi třeba přijdu a řeknu jim: Hele, tohle demo zní trochu metalově, můžeme z něj udělat umělečtější záležitost?, tak vím, že budou přesně vědět, co mám na mysli a společně to zmákneme." pochvaluje si Satriani kapelu, ze které pochopitelně neopomene zmínit ani Keneallyho: "Mike je nejen jedním z těch šíleně talentovaných chlapíků, kteří zahrají na cokoliv, co jim podstrčíte, ale on vám to navíc naservíruje zpět v šesti různých podobách. Před pár lety jsem o něm na turné žertoval s basákem Allanem Whitmanem, že se ho musíme zbavit, protože vedle něj vypadáme všichni jako školáci." říká s úsměvem Satriani. Naštěstí šlo opravdu jen o žert a klávesisty se nejenže nezbavil, ale stejně jako Marca Minnemanna a Bryana Bellera přiveze Mika Keneallyho s sebou i do Prahy a o den později do Werk Areny v Třinci.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

JOE SATRIANI PŘIVEZE DO PRAHY A TŘINCE SVÉ NOVÉ ALBUM

Americký kytarista uvede v závěru července na trh nové album Shockwave Supernova, které přijede osobně představit i svému početnému českému publiku. A to hned dvakrát! 15.října zavítá do Prahy do Tipsport Areny a o den později do Werk Areny v Třinci.

Shockwave Supernova nese v kytaristově diskografii pořadové číslo patnáct a stejný počet skladeb také nabídne. K natáčení si Satriani přizval trio prvotřídních muzikantů, kteří s ním budou následně křižovat svět i na turné - renomovaného klávesistu Mika Keneallyho (James LaBrier, Steve Vai), bubenického kouzelníka Marca Minnemanna (The Aristocrats, Steven Wilson, Kreator) a baskytarové eso Bryana Bellera (James LaBrier, Steve Vai). "Nemohl jsem si ke vzniku tohoto alba přát lepší kapelu. Marco a Bryan patří v jejich kategoriích k nejlepším muzikantům a navíc oba milují výzvy. Takže když za nimi třeba přijdu a řeknu jim: Hele, tohle demo zní trochu metalově, můžeme z něj udělat umělečtější záležitost?, tak vím, že budou přesně vědět, co mám na mysli a společně to zmákneme." pochvaluje si Satriani kapelu, ze které pochopitelně neopomene zmínit ani Keneallyho: "Mike je nejen jedním z těch šíleně talentovaných chlapíků, kteří zahrají na cokoliv, co jim podstrčíte, ale on vám to navíc naservíruje zpět v šesti různých podobách. Před pár lety jsem o něm na turné žertoval s basákem Allanem Whitmanem, že se ho musíme zbavit, protože vedle něj vypadáme všichni jako školáci." říká s úsměvem Satriani, který se při vzniku nového alba sešel o sedmi letech ve studiu také s Johnem Cunibertim. "John mi práci ve studiu opravdu hodně usnadňuje. Je skvělým tvůrčím katalyzátorem a zároveň vynikajícím zvukařem. Jelikož jsme dlouholetí přátelé, ví přesně, jak na mě. Nebojí se mi říct svůj názor a zároveň vždy rozpozná moment, kdy je lepší neříkat nic" pousmívá se Satriani a vzápětí dodává:"Před natáčením téhle desky jsem za ním přišel, že chci speciální album. Žádné přílišné zvukové limity a komprese, ale naopak silný a dynamický sound. Myslím, že se nám to povedlo".

JOE SATRIANI

Joe Satriani patří k největším kytarovým ikonám od roku 1987, kdy prorazil do širokého povědomí s albem Surfing With The Alien.  Od té doby prodal na 10 miliónů alb a získal 14 nominací na Grammy. Jeho školou prošla řada dnešních rockových velikánů jako např. Kirk Hammett z Metalliky nebo kytarový virtuóz Steve Vai a legendy typu Micka Jaggera nebo Deep Purple si jeho dokonalou technikou hry rádi zdobí svá turné.

Kromě G3 vytvořil v roce 2009 i úspěšnou formaci Chickenfoot, ve které spojil své síly se Sammy Hagarem a Michaelem Anthonym z Van Halen plus s Chadem Smithem z Red Hot Chili Peppers.

Jeho zatím poslední nahrávkou je album Unstoppable Momentum z roku 2013, které dosáhlo na 42.příčku v hitparádě nejprodávanějších alb ve Spojených státech Billboard 200, kde zůstalo po tři týdny a v dalších devíti zemích figurovalo v TOP 100.

Evropská část Shockwave Supernova vypukne 17.září ve Francii a ještě před zveřejněním říjnových koncertů v České republice zahrnovala už na tři desítky koncertních zastávek

Fotky a videa

Facebook