Vladimír Mišík & ETC

Vladimír Mišík & ETC

Buchlovské hudební léto

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Please The Trees

Mersey Music Club, Brno

18.01.2018

Fleret

host: Franc Alpa

Masters of Rock Café, Zlín

19.01.2018

VLADIMÍR MIŠÍK & ETC… slaví 40 let kapely ETC... turné „ETC 40“ (1974 – 2015). 5.6.2015 zavítá po dvou letech do našeho buchlovického amfiteatru legendární Vladimír Mišík s kapelou ETC ...
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

VLADIMÍR MIŠÍK & ETC… slaví 40 let kapely ETC...

turné „ETC 40“ (1974 – 2015)

(Buchlovské hudební léto)

V pátek 5.6. zavítá po dvou letech do našeho buchlovického amfiteatru legendární Vladimír Mišík s kapelou ETC .. .  Koncert začíná v 19 hodin v zámeckém amfiteátru Buchlovice. 

Vladimír Mišík je jednou z nejvýraznějších osobností české populární hudby již od 60. let 20. století. Svou tvorbou ovlivnil celou řadu umělců ať už z hudebního, výtvarného či literárního prostředí. Muzikanti pod značkou ETC však začali vystupovat v roce 1974. Vladimír Mišík s kapelou ETC přes mnohé personální změny a dvouletý zákaz činnosti v 80. letech koncertuje dodnes. Do současné chvíle vydala kapela 11 řadových alb, řadu kompilací a také 1 DVD k 60. narozeninám Vladimíra Mišíka.

Turné „ETC 40“ (1974 – 2014) má být oslavou a poohlédnutím se za uplynulými čtyřmi desetiletími kapely. Na koncertech se kromě V. Mišíka a současné sestavy ETC objeví i Stanislav „Klásek“ Kubeš (kytara, zpěv), Vladimír „Guma“ Kulhánek (basa) a zpěvák Pavel Bohatý.

www.vladimirmisik.cz 

Jako předkapela se představí T4, kterou tvoří Stanislav „Klásek“ Kubeš a Vladimír „Guma“ Kulhánek – oba muzikanti jsou již natolik známý, že je netřeba blíže představovat, stejně jako dalšího člena T4 – Romana Dragouna /Futurum, Stromboli, Progres 2, Supergroup,../. Posledním členem T4 je Martin Kopřiva patřící k nadějným tvářím mladé, nastupující bubenické generace. Student Ježkovy konzervatoře v Praze byl členem „Vítkova kvarteta“ a skupiny „Veteráni studené války“ (společně s Otou Petřinou). Od roku 2000 hraje s Vladimírem Kulhánkem v seskupení „GROOVE“.

A jaký že hudební styl T4 hraje? Podle odborného tisku se jedná o „rock s bluesovými prvky, kde nelze přeslechnout vliv jazzu a funku“. S klidem však můžeme říci, že jde o nezaměnitelný styl bravurních instrumentalistů, kteří s chutí a obdivuhodnou invencí kouzlí na pódiu pohodu a dávají tak vzniknout zajímavému celku – originální a melodické české muzice.

Asi nepřekvapí, že repertoár tvoří výhradně původní melodie, o jejichž tvorbu se dělí všichni členové kapely. Kompaktní dojem skladeb dotvářejí svými texty Marek Eben a Milan Princ. Multitalentovanou osobnost Marka Ebena není nutno českému publiku představovat. Jeho texty jsou smutně vtipnými a obsahem nabitými básnickými skvosty. Dvorním textařem kapely je však Milan Princ, jehož nápadité a mnoho-vrstevnatě barevné básnické obrazy jsou šity na míru projevu zpěváka Romana Dragouna. Pokud by někoho zajímalo, jaké „tajemství“ v sobě skrývá název „T4 “, vězte, že T4 neboli „tyroxin“ je hormon produkovaný štítnou žlázou. T4 zvyšuje spotřebu kyslíku, zlepšuje metabolismus a zrychluje srdeční činnost. A především – je důležitý pro správný vývoj mozku. Jeho nedostatek má za následek kretenismus.

http://www.t4rock.cz/

http://www.romandragoun.cz/t4/

Rockový sbor Svatého pluku letos oslaví 20. letexistence. Za ty roky si zahrál s Blue effecty, Vladimírem Mišíkem a dalšími legendami nejen české hudební scény /Nazareth, Deep purple,.../.Sbor zazpívá svůj obvyklý repertoár, ale připravuje na tento koncert i překvapení v podobě skladeb z legendárního alba Kuře v hodinkách a pak samozřejmě i věci známé od ETC. Lze očekávat, že dojde i ke společnému vystoupení s přítomnými ETC.. v čele s Vláďou Mišíkem.

Facebook