Rick Wakeman (UK)

Rick Wakeman (UK)

Změna termínu

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Fleret

host: Franc Alpa

Masters of Rock Café, Zlín

19.01.2018

Accept

ZMĚNA ČASU

Sportovní hala Euronics, Zlín

20.01.2018

Rick Wakeman je ztělesněním artrocku! Impozantní a majestátný vzhledem v každém zavlnění pláště, gestu a notě.Vidět jej hrát naživo je zážitkem na celý život, i ty nejtěžší party hraje s lehkostí a nonšalancí, dokáže střídat rejstříky i klaviatury a přitom si s úsměvem povídat s nejbližším spoluhráčem.

Změna termínu z 24/2/2015 na 22/2/2015

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

     Rick Wakeman je ztělesněním artrocku! Impozantní a majestátný vzhledem v každém zavlnění pláště, gestu a notě.Vidět jej hrát naživo je zážitkem na celý život, i ty nejtěžší party hraje s lehkostí a nonšalancí, dokáže střídat rejstříky i klaviatury a přitom si s úsměvem povídat s nejbližším spoluhráčem.

     Narodil se jako Richard Christopher „Rick“ Waleman 18. května 1949 na předměstí Londýna do hudebně založené rodiny.V pěti letech začal zkoušet hrát na klavír, od sedmi pod dozorem v hodinách, ve dvanácti zkusil elektronické nástroje,ve čtrnácti již muzicíroval poloprofesionálně. V roce 1968 byl přijat ke studiu na věhlasnou Royal College of Music,jeho obory byly: hra na klavír a klarinet, orchestrace a neartificiální hudba. Po vyloučení ze studia se stal vyhledávaným studiovým hráčem, například Davidovi Bowiemu přispěl mellotronem na album Space Oddity a klavírním doprovodem

i na další jeho skladby. Sólem ozdobil Morning Has Broken Cata Stevense.

      První vážnější Rickovo angažmá bylo v letech 1970 a 1971 u Strawbs, kombinujících folk s rockem. Wakeman rozšířil výrazové prostředky skupiny o klasicizující postupy. To samé v bleděmodrém zopakoval u Yes, kde nahradil Tonyho Kayeho.Kapela se již v té době vezla na vítězné vlně, po příchodu Steva Howea a Ricka Wakemana se z ní však stala doslova supergroup,kdy na každém z postů hrál muzikant světové extratřídy. Yes i členové ovládali před polovinou sedmdesátých let žebříčky a čtenářské ankety neskutečným způsobem.Je zajímavé, že Wakeman nikterak nenarušoval zavedené kompoziční postupy Yes, svou baterií kláves ale bezmála nahradil symfonický orchestr, sound souboru i díky tomu získal neuvěřitelnou barevnost a dynamiku, stačí si poslechnou živák Yessongs. Yes tehdy hráli skutečnou vážnou hudbu pro rockery. Další společné osudy Ricka a Yes vydají na knihu, nelze proto než doporučit Na samém kraji útesu Chrise Welche.

      Paralelní, avšak rovněž velkolepou sólovou kariéru zahájil Rick v roce 1973 tematickým instrumentálním projektem Six Wives Of Henry VII. O rok později nahrává naživo v Royal Festival Hall se symfonickým tělesem, sborem a recitátory svou adaptaci Verneovky Cesta do středu Země. V roce 1975 v podobné bombastické konstelaci vydává studiovku Myths And Legends Of King Arthur.

      Do konce sedmdesátých let přidává Wakeman LP Lisztomania, No Earthly ConnectionWhite Rock,Rick Wakeman’s Criminal Records a Rhapsodie. V osmdesátých a devadesátých létech vydává Rick Wakeman bezmála padesát alb s relaxační, filmovou i jinou hudbou. Z nadprodukce stojí za zmínku především Return To The Centre Of Earth z roku 1999.

      V tvůrčí činnosti Rick Wakeman nepolevuje ani novém tisíciletí, i když se více soustředí na koncertování a přehrávání svého špičkového repertoáru ze sedmdesátých let.Setlisty současných koncertů jsou více než slibné. Přátelé, neváhejte, podobná příležitost slyšet a vidět classicalrockovou klasiku ve vrcholném autentickém provedení jejího autora, Mistra Ricka Wakemana, se už nemusí opakovat!

www.rwcc.com

Fotky a videa

Facebook