Divokej Bill - Akustický turné 2014

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Persistence Tour 2018

Hatebreed, Madball, Terror, Power Trip, Broken Teeth, Insanity Alert

Sono Centrum, Brno

24.01.2018

Architects (UK) + While She Sleeps (UK)

Forum Karlín, Praha

25.01.2018

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Divokej Bill chystá svůj první akustický živák

Záznam koncertu G2 Acoustic Stage vyjde 26. září

Ač má úvalská parta Divokej Bill na svém kontě už dvě živá alba, v pátek 26. září se její fanoušci dočkají vůbec prvního záznamu koncertu v ryze akustickém provedení. Ten vydá Supraphon ve spolupráci s hudební stanicí Óčko v kompletu DVD + CD a - jak už název G2 Acoustic Stage napovídá - objeví se na něm záznam z loňského koncertu Billů v pražském Retro Music Hall, který proběhl v rámci koncertní série Óčka G2 Acoustic Stage. Na vydání DVD + CD  kapela v listopadu a prosinci naváže akustickým turné.

Z takřka dvouhodinového koncertu v Retru se na nosič vešlo celkem sedmnáct písní, které jsou reprezentativním průřezem tvorbou Divokýho Billa. Nechybí pecky z loňského alba 15 jako Dolsin, Vstávej nebo Všema deseti ani písně, v nichž Billa doplnili speciální hosté.

Kromě obvyklé osmičlenné sestavy se tak můžete těšit na skladby v doprovodu dobra hosta kapely Václava Matase a především pak na unikátní kombinaci kontrabasu Rafana z Queens of Everything a dud Vojty Kaliny z Pipes and Pints, kteří si s Divokým Billem společně zahráli písně Na západ a Stromy. Klip k druhé jmenované písni zároveň celý živák uvádí, podívat se na něj můžete zde: http://y2u.be/Ak2PuE_dEyo.

"Vzniklo to na popud hudební stanice Óčko, kteří chtěli nějakého hosta a jelikož jsme vždy chtěli do kapely dudy, tak jsme zavolali Vojtovi, jestli si s náma nezkusí zahrát nějakou pecku a vyšlo to. Do toho přišel Jurda s tím, že přijede na zkoušku i Rafan, který udělal ze dvou našich písniček svým specifickým stylem hraní pořádný rokenroll," komentuje kapela výběr speciálních hostů.

Akustické koncerty pro Divokýho Billa sice nejsou žádné novum, jak ale Billové přiznávají, i tak si žádají speciální přípravu a ani koncert v Retro Music Hall nebyl výjimkou. "Na G2 Acoustic Stage jsme zkoušeli něco málo přes měsíc a ještě než jsme jeli do Retra, tak jsme si dali speciální koncert na srubech Haida. Největší rozdíl oproti  klasickým koncertům je to asi pro Vaška, který musí přejít z elektrické kytary na akustickou a pro Marka, který hraje místo bicích na cajon."

Divokej Bill ale zároveň podotýká, že akustické hraní má své specifické kouzlo: "Je to úplně jiná atmosféra než na našem 'elektrickém' koncertě, je to takový komornější, ale přitom pořád jízda."

Jízda to bude bezpochyby i v listopadu a prosinci, kdy Billové vyrazí na Akustický turné. V jeho rámci si střihnou celkem čtrnáct zastávek včetně dvou koncertů v pražském Lucerna Music Baru (16. a 17. 12.), kompletní výčet jednotlivých zastávek najdete níže. Na celém turné Divokýho Billa doprovodí coby speciální host kapela Jelen a kdoví, možná se na vybraných koncertech ukážou i hosté z G2 Acoustic Stage.

Facebook