Rockstarnight 5

Rockstarnight 5

Colosseum /UK/, Blue Effect, T4

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Leprous (NOR) + Agent Fresco (IS)

Rock Café, Praha

20.11.2017

Chrysta Bell / US

Lucerna Music Bar, Praha

21.11.2017

RockStarNight 5 - COLOSSEUM (uk) + Blue Effect + T4
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

RockStarNight 5 - COLOSSEUM (uk) + Blue Effect + T4

COLOSSEUM je britská jazzrocková skupina, stojící v první řadě kapel, propojujících na sklonku šedesátých let progresivní rock, jazz a blues. Ve své době byla velmi uznávaná a ambiciózní.
Skupinu založil v roce 1968 bubeník John Hiseman, saxofonista Dick Heckstall-Smith a basák Tony Reeves. Jak vidno, na základech ex-sestavy Mayallových Bluesbreakers. Hiseman a Heckstall-Smith prošli také skupinou The Graham Bond Organization. Sestavu doplnil klávesák Dave Greenslade a kytarista Jim Roche. Roch byl ale v sestavě jen tři měsíce a na konci r. 1969 jej vystřídal James Lithrland, kterého později na třetím albu nahradil Dave Clempson.
První album "Those about to Die Salute You" spatřilo svět roku 1969, stejně jako jejich druhý počin "Valentyne Suite". Tato dvě první alba jsou také nejvíce ceněna, spolu s později živě nahranou "Live!". Trojka "The Grass Is Greener" byla zvláštní tím, že byla vydána pouze v Americe.
Tony Reeves byl pak nahrazen Markem Clarkem a Jon Hiseman naverboval do kapely fenomenálního Chrise Farlowa, aby se Clempson mohl plně koncentrovat na hraní. S touhle novou, veřejností nejuznávanější sestavou Colossea bylo nahráno čtvrté album "Daughter of Time" (1970).
Živák "Live!" (1971) je jeden z nejvyzdvihovanějších živě nahraných počinů rockové historie, kapela se ale záhy rozchází.
Hiseman s Clarkem zakládají Tempest, Clempson nastupuje k Humble Pie. Greenslade založil kapelu pod svým jméne, nahrával i sólově a mj. se věnoval scénické hudbě.
V roce 1975 Hiseman obnovuje činnost, pod názvem Colosseum II, ve složení – Gary Moore (Thin Lizzy), Neil Murray (Whitesnake), Don Airey (později Rainbow). Nedosáhla ale původního úspěchu a v r. 1978 se seskupení rozpadlo.
Reunion na sebe nechal čekat do roku 1994, kapela nahrává studiovku, vydává i koncertní záznamy, reedice původních alb i kompilace.
Po smrti saxofonisty Heckstalla-Smithe skupinu doplnila saxofonistka Barbara Thompson. 

 BLUE EFFECT Skupina v čele s Radimem Hladíkem patří neodiskutovatelně mezi základní kameny české rockové hudby. Skvosty jako Meditace, Svět Hledačů či 33 není třeba představovat. V  sestavě Radim Hladík - kytara, Jan Křížek - zpěv, kytara, klávesy, Wojtech Říha - baskytara, zpěv, Václav Zima - bicí 

Formace T4 vznikla v lednu 2002. Vytvořili ji čtyři vynikající čeští muzikanti: klávesista a zpěvák Roman Dragoun, baskytarista Vladimír „Guma“ Kulhánek, kytarista a zpěvák Stanislav „Klásek“ Kubeš a bubeník Martin Kopřiva. V hudebních médiích byla tato sestava označena za „superskupinu“ a to jistě i díky tomu, že většina členů kapely je považována za žijící legendy českého rocku či blues.

Jaký hudební styl T4 hraje? Podle odborného tisku se jedná o „poctivou hudbu, která je kombinací tří velkých temperamentů tuzemské rockové scény“. S klidem můžeme říci, že jde o nezaměnitelný styl bravurních instrumentalistů, kteří s chutí a obdivuhodnou invencí kouzlí na pódiu pohodu a dávají tak vzniknout zajímavému celku - originální a melodické české muzice. Asi nepřekvapí, že repertoár tvoří výhradně původní melodie, o jejichž tvorbu se dělí všichni členové kapely

Pořadatel: http://www.vichr.cz/

Facebook