Mantaban Trio A Ponk

Mantaban Trio A Ponk

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Oidipus Tyranus RockOpera

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.01.2018

RockOpera Praha

RockOpera Praha, PRAHA 7

23.01.201807.06.2018

Mantaban trio a cimbálové trio Ponk - hudebníci vycházející z různých oblastí hudebního spektra.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Mantaban trio a cimbálové trio Ponk - hudebníci vycházející z různých oblastí hudebního spektra.

Mantaban obecně je vyústěním desetiletého hraní předcházející skupiny Marcipán. Tu tvořilo šest hudebníků. Již debutové album Kolik cukru, tolik mandlí (Arta record) přineslo interpretace lidových písní, kde se kloubila tradice s přínosem jednotlivých muzikantů, pocházejících z rozličných hudebních prostředí – od gregoriánského chorálu, barokní hudbu, přes klasiku, po latinu, jazz a rock. Druhé album Polajko! (již na prestižní značce Supraphon) jde ještě hlouběji a vytváří jedinečnou a soudržnou hudební směs.

Mantaban trio tvoří saxofonistka Helena Marková, která společně s Jiřím Hodinou vytvořili základní repertoár Mantabanu. Přizvali ke spolupráci kontrabasistu Tadeáše Mesanyho, který mimo jiné působí ve skupině Madera nebo v Symfonickém orchestru Českého rozhlasu. Mantaban trio zahraje  energickou směs lidových písniček ponořených do tavícího kotle worl music. Rytmus zvoucí k tanci, jazzové frázování, klecmersky nalomený zvuk houslí či irský tune.

Sestava:

Helena Marková - soprán saxofon, irská flétna

Tadeáš Mesany - kontrabas

Jiří Hodina - housle, zpěv

"Mantaban je otevřená dílna pro kohokoliv, kdo přinese nové podněty a něco ze své osobitosti. Možná tak překvapí zvukem lišícím se od běžné produkce lidových písní. Ústní tradice znamená předávání „od úst k uším“, a tak záměrem Mantabanu není jen zvuková autenticita, ale i snaha znovu porozumět textům a obnovit jejich naslouchání.

Proto nehrajeme jen na historické nástroje a nerekonstruujeme dobová znění. Spíš usilujeme o aktuální zvuk, v němž by člověk mohl slyšet své předky", píší o projektu na svých stránkách.

PONK

Postfolklórní brněnské trio PONK úspěšně nabourává vžité představy o lidové hudbě. Původní písňový materiál se nesnaží znehodnocovat lacinými klišé či povrchními fúzemi, ale při použití minimálních instrumentálních prostředků (cimbál, kontrabas, housle, vokály) dosahuje zajímavých zvukově hudebních výsledků, ve kterých se eklekticky snoubí lidová hudba s prvky blues, rocku, funky, R'n'B a dalších hudebních stylů.

Sestava:

Michal Krystýnek – sólový zpěv, housle

Eduard Tomaštík – cimbál, vokály

Jakub Nožička – kontrabas, vokály

Facebook