Alice Cooper

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Zimní valník

Totální nasazení, Vision Day, Deratizéři,..

Sokolovna Kvíček, Slaný

25.11.2017

Textures (NL)

Futurum Music Bar, Praha 5

25.11.2017

Cena: 690 - 1.090 Kč

Kmotr shock rocku ALICE COOPER se po pěti letech vrátí 26.července do Brna. Dějištěm jeho horové koncertní show bude opět Kajot arena. Gilotina, elektrické křeslo, živý škrtič hroznýš královský, hektolitry falešné krve, hororové líčení...to jsou hlavní atributy show Alice Coopera.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

BRNO SI ZOPAKUJE HOROROVOU SHOW ALICE COOPERA

Kmotr shock rocku ALICE COOPER se po pěti letech vrátí 26. července do Brna. Dějištěm jeho hororové koncertní show bude opět Kajot arena.

Gilotina, elektrické křeslo, živý škrtič hroznýš královský, hektolitry falešné krve, horové líčení...to jsou hlavní atributy show Alice Coopera, která na přelomu 60. a 70.let přenesla na koncertní pódia do té doby nevídanou kombinaci hororových filmů, garážového rocku a kabaretu.

Vincent Furnier alias Alice Cooper

Alice Cooper, který se narodil 4.února 1948 v americkém Detroitu jako Vincent Damon Furnier, se na hudební scéně se pohybuje od konce 60.let. Název Alice Cooper používala zprvu jeho kapela, se kterou zpěvák vydal mezi lety 1969-1973 sedm alb. V roce 1974 přijal jméno za své a vydal se na sólovou dráhu, která ke dnešnímu dni čítá úctyhodných devatenáct sólových nahrávek. Zatím posledním přírůstkem do jeho diskografie je deska Welcome 2 My Nightmare vydaná v roce 2011, jež je volným pokračováním de facto stejnojmenné nahrávky z roku 1975. Toto album, na kterém mj. hostuje Rob Zombie nebo Ke$ha, se v hitparádě časopisu Billboard vyhouplo až na 22.místo a  stalo se tak nejprodávanější Cooperovou deskou od vydání Hey Stoopid v roce 1991.

Nebýt Coopera nebyl by Ziggy Stardust a možná ani Marilyn Manson

Cooper a jeho tzv. „shock rock“ ovlivnil nespočet umělců – David Bowie se jím údajně inspiroval k vytvoření jeho alter ega Ziggyho Stardusta, pro Kiss, Roba Zombieho či Marilyna Mansona byl předobrazem jejich image. Mezi jeho obdvivatele ale patřili také např. herečka Mae West, surrealistický malíř Salvator Dali, který po shlédnutí jeho koncertu vytvořil hologram Mozek Alice Coopera nebo režisér Noční můry v Elm Street Wes Craven, jenž ho označuje za nevlastního otce Freddyho Kruegera (ostatně v jednom z pokračování si jeho otčíma zpěvák opravdu zahrál). A nejen tam, do filmového světa vstoupil už  nesčetněkrát, ať již jako herec epizodních rolí, hlavní postava dokumentu či autor skladeb jako I'm Eighteen, Feed My Frankenstein, School's Out, Hey Stoopid a dalších.

Lady Gaga - kde selhala Madonny, Cooper zvítězil

Alice Cooper spolupracoval s plejádou největších rockových a metalových ikon, za všechny jmenujme např. Aerosmith, Guns N' Roses, Ozzyho Osbourna, Chrise Cornella, Mötley Crüe, Joe Satrianiho aj.

Přestože nové kapely Cooper zpravidla shledává nezábavnými, v jedné současné hvězdě zalíbení našel. „To, co ona předvádí na pódiu je prakticky stejné s tím, co dělám já. Skládám písně pro nějakou konkrétní postavu a tu pak na jevišti hraju. Lady Gaga je mojí ženskou verzí.“ nechal se slyšet Cooper a při loňském vystoupení na Bonaroo festivalu jí vzdal poctu coververzí jejího hitu Born This Way. A co na to Gaga, která předtím mírně řečeno nebyla nadšená z mashupu Madonny Born This Way/Express Yourself? „Hned nám mailovala, že se jí naše úprava moc líbila“ dodává Cooper.

Fotky a videa

Facebook