Nick Cave & The Bad Seeds

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Vymítač - Rockopera

RockOpera Praha, PRAHA 7

28.03.201829.03.2018

Cena: stání 1.350 Kč, nečíslované sezení 1.550 Kč, V.I.P. 2.500 Kč

Jen málo umělců je tak důležitých pro české publikum jako právě Nick Cave. Je to především proto, že sem od počátku devadesátých let pravidelně jezdí koncertovat. Nick Cave s Bad Seeds přijede do ČR 22.11.2013 představit nové album Push the Sky Away.

Tyto ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

NICK CAVE & THE BAD SEEDS

– 22.11. 2013 –

TIPSPORT ARENA PRAHA-VÝSTAVISTĚ 

Jen málo umělců je tak důležitých pro české publikum jako právě Nick Cave. Je to především proto, že sem od počátku devadesátých let pravidelně jezdí koncertovat.

 Nick Cave s Bad Seeds přijede do České republiky 22.11.2013, aby na svém pražském koncertě v Tipsport Areně na Výstavišti představil patnácté album Push the Sky Away, které vychází 18.února 2013.

Fanoušci se mohou samozřejmě těšit i na největší hity.

 

"Nevím, tahle deska mi prostě přijde nová, víte, ale nová tak nějak postaru" Nick Cave

V srdci alba nazvaného Push the Sky Away se skrývá naturalismus a vřelost, které z něj dělají jedno z nejúchvatnějších alb Bad Seeds. Současné prostředí se starými mýty a kulturní odkazy, které se vsákly do Nickových písní jedenadvacátého století, lehce prozařují mlžný opar detaily posbíranými z lidských životů, které  Nick odpozoroval kolem sebe ve svém domově u moře vysokými okny, která zobrazuje záhadný a dvojznačný obal desky..

Písničky alba vznikaly během jednoho roku, kdy si je Nick pečlivě zapisoval do nenápadného zápisníku s tvrdými deskami. Tenhle analogový artefakt střeží Nick jako oko v hlavě, ale za podobně důležitý pokládá i internet, kde googluje kuriozity a různé pravdivé, či méně pravdivé informace. Nové písničky jsou.o důležitých událostech, momentálních módních záležitostech a mysticky zabarvených absurditách –  ty všechny stojí v řadě vedle našich věčných otázek a pátrání po tom, co je a co není v životě důležité..

Push the Sky Away produkoval Nick Launay a album se nahrávalo v La Fabrique, nahrávacím studiu v panském sídle na jihu Francie z 19.století, jehož stěny jsou ozdobeny rozsáhlou sbírkou klasických vinylových desek. Celá kapela během nahrávání společně bydlela a společně snídala pod velkou magnólií. Bad Seeds jsou v podstatě svérázná komunita, kterou Nick dokáže kdykoliv svolat. Současní Bad Seeds -- Nick, Warren Ellis, Jim Sclavunos, Martyn Casey, Thomas Wydler a Conway Savage – spolu hrají téměř dvacet let. První basový kytarista Bad Seeds Barry Adamson si na albu zahrál ve dvou písničkách.

"Přicházím do studia s přehršlí nápadů bez konkrétní formy a právě Bad Seeds je přetvářejí na zázračné věci. Zeptejte se kohokoliv, kdo je viděl při práci. Žádná jiná kapela na světě se jim nevyrovná v té jejich čisté, instinktivní vynalézavosti.” Nick Cave

Na albu Push the Sky Away Bad Seeds vytvořili kolektivní hudební jazyk nebývalé bohatosti a komplexity. Díky jemu lze pochopit ústřední roli Bad Seeds v životě Nicka Cavea a důvody, které jej přes jeho romány, filmové scénáře a hudbu, vystupování v projektech jiných umělců, divadelní práci a fenomenální hudební project Grinderman vedou zpátky the Bad Seeds.

"Prvotně důležité u všech těchto projektů je udržet Bad Seeds při síle a při životě. Cítím to jako určitou povinnost. A je pravda, že do toho jdu s jistým misionářským zápalem. Je to celoživotní práce. Někdo se o ně musí postarat." Nick Cave

 

Nick Cave & The Bad Seeds 

Po rozpadu skupiny The Birthday Party v roce 1982 zformoval Nick Cave kapelu Nick Cave & The Bad Seeds, která vydala své  debutové album From Her To Eternity v roce 1984. Nick Cave & The Bad Seeds od té doby vydali čtrnáct studiových alb.

 Nick Cave & The Bad Seeds jsou jedna z nejlépe kritikou hodnocených hudebních formací současnosti. Jejich vliv je významný a sahá daleko – Caveovy písničky byly hrány celou plejádou hudebníků. Mezi ty nejdůležitější patří Johnny Cash, Metallica a The Arctic Monkeys.

Nick Cave - Zpěv, klavír, Rhodes, doprovodné vokály

Warren Ellis - Housle, viola, flétna, tenor kytara, syntezátor, loopy, Rhodes, doprovodné vokály

Martyn Casey – Basová kytara

Thomas Wydler - Bicí

Jim Sclavunos - Perkuse

Conway Savage - Zpěv

Fotky a videa

Facebook