Rebelující dámy české hudby: Jana Kratochvílová

Rebelující dámy české hudby: Jana Kratochvílová

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Rock. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Chrysta Bell / US

Lucerna Music Bar, Praha

21.11.2017

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Legendární, originální, obdivovaná i zatracovaná hvězda československé populární hudby na přelomu 70. a 80. let minulého století. Originální kostýmy a doplňky, nezaměnitelný hlas neuvěřitelného registru od něžného sopránu po metalové hloubky. I díky bytostně přirozené pohybové kultuře, výrazné mimice, smyslu pro humor a zájmu o mystiku působila Jana Kratochvílová na naší hudební scéně jako neuchopitelné zjevení. Začínala s Country Beatem Jiřího Brabce, zpívala u Petra Hanniga, Josefa Laufera, s Jazz Q Martina Kratochvíla a Kroky Františka Janečka. V roce 1979 založila vlastní skupinu Motor s bluesově-rockovým soundem a od roku 1981 zpívala s kapelou Heval, která se průkopnicky věnovala kombinaci rocku a reggae. Svým spontánním projevem, výstředními kostýmy a líčením často předbíhala dobu a značně provokovala tehdejší režim. Dočkala se omezování své umělecké činnosti a zákazů vystupování. V roce 1983 směla vycestovat na hudební festival do Irska a poté ji byl našimi úřady znemožněn návrat zpět. Od té doby žije v Londýně a do své rodné vlasti přijíždí koncertovat.

V roce 2004 úspěšně vystoupila v rámci I. ročníku cyklu Rebelující dámy české hudby a proto byla jasnou volbou i pro X. jubilejní ročník. Na koncertě se skupinou Illuminatica zazní „V stínu kapradiny“, „Copánky“ a další její nejslavnější hity i novější skladby.

Facebook