Per Gessle (The Man from Roxette)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Pop / Muzikálové melodie / Filmová hudba. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Lenka Filipová a hosté

Sono Centrum, Brno

28.01.2018

Atmo Music, Sebastian, Jakub Děkan

ŠKODA Muzeum, Mlada Boleslav

29.01.2018

Cena: 995 Kč

PER GESSLE – POLOVINA POPULÁRNÍCH ROXETTE PŘIJEDE V RÁMCI SVÉHO PRVNÍHO SÓLOVÉHO TURNÉ PŘIPOMENOUT NEJVĚTŠÍ HITY TÉTO ŠVÉDSKÉ DVOJICE.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Zpěvák, kytarista a skladatel Per Gessle je považován za krále švédského popu a na svém kontě má více jak 45 milionů prodaných nahrávek. V jeho nové koncertní kapele působí i tři hudebníci z Roxette - klávesista Clarence Öfwerman, bubeník Pelle Alsing a kytarista/zpěvák Christoffer
Lundquist. Ženské vokály obstará Helena Josefsson, kapelu na basu doplní Magnus Börjesson.
Per Gessle koncem loňského roku vydal své sólové album „Party Crasher". "Na své evropské koncerty se již moc těším, turné tohotro charakteru jsem naposledy absolvoval v roce 1989. Na koncertě zazní popové skladby založené na kytarovém zvuku. Já i moje kapela se těšíme, že si užijeme legraci a vy uslyšíte spoustu hitů."

 

Per Håkan Gessle (narozen 12. ledna 1959 v Halmstadu ve Švédsku) je popový zpěvák, kytarista, skladatel a harmonikář. Je znám především jako polovina populární švédské kapely Roxette. V roce 1978 založil skupinu Gyllene Tider, o deset let později pak společně s kamarádkou, zpěvačkou Marie Fredriksson, založili Roxette.
V roce 1990 Per Gessle napsal píseň pro Thomase Anderse (z Modern Talking) s názvem The Sweet Hello The Sad Goodbye. Per se také podílel na projektu The Lonely Boys se švédským zpěvákem Nisse Hellbergem a pro Belindu Carlisle napsal píseň Always Breaking My Heart, která se ve Velké Británii umístila v nejlepších deseti. Perovo album Mazarin je ve Velké Británii od února 2004 pětinásobně platinové. Pouze dvě alba jsou v angličtině (The World According To Gessle a Son of a Plumber); zbytek je nazpíván ve švédštině.
V roce 1992 vyšla znovu alba Per Gessleho a Scenera pod názvem Pa Väg. V listopadu roku 2005 vydal Per Gessle znovu své anglicky nazpívané album Son of a Plumber. Toto album obsahuje veškeré Perovo muzikantské dědictví - Perův otec byl instalatér a na desce je mu věnována píseň Kurt - The Fastest Plumber In The West. Na desce Son of a Plumber se podílela řada vynikajících hudebníků jako např. Clarence Öfwerman, Christoffer Lundqvist, Helena Josefsson a Jens Jansson. Ve Švédsku se album stalo platinovým hned v den uvedení na trh. Později, konkrétně v dubnu 2006, bylo album
uvedeno také v dalších zemích.
V červenci 2007 Per Gessle vydal nové sólové album ve švédštině s názvem En händig man, loni se pak přihlásil pro změnu s anglickým repertoárem v rámci nahrávky „Party Crasher". Dvanáct hitových skladeb z tohoto alba bude součástí
koncertního programu, se kterým Per zavítá v dubnu do velkého sálu pražské Lucerny.

 

Fotky a videa

Facebook