Respect Plus 12: Ancient Grooves - David Krakauer and the Madness Orchestra

Respect Plus 12: Ancient Grooves - David Krakauer and the Madness Orchestra

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Jazz Efterrätt

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

21.01.2018

Petr Kroutil & His Brothers

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

22.01.2018

Nový projekt virtuozního klarinetisty. Zakládající člen klezmererového superbandu Klezmatics, virtuozní klarinetista, žádaný spoluhráč Kronos Quartetu i světových symfonických orchestrů k nám přijíždí s novým projektem Ancestral Groove.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Zakládající člen klezmererového superbandu Klezmatics, virtuozní klarinetista, žádaný spoluhráč Kronos Quartetu i světových symfonických orchestrů k nám přijíždí s novým projektem Ancestral Groove.

Klarinet je pro klezmer, židovskou tradiční hudbu, tímtéž co elektrická kytara pro rock. Krakauer ale propojil kořeny východoevropských klezmerbandů s erudicí klasického hráče i s elektronikou, na jeho předchozím pražském koncertě s projektem Klezmer Madness s ním například vystoupil enfant terrible kanadské hudební scény, rapper, DJ a dadaista Socalled.

Krakauer vyrůstal jako zázračné muzikantské dítě, hudbu studoval v USA i v Paříži, jeho původní zájem o jazz se otočil směrem k vážné hudbě. Na světoznámé univerzitě Juilliard získal Krakauer titul MA, hru na klarinet vyučuje na prestižní Manhattan School of Music. Jeho klarinet zpívá, křičí i skučí a expresí se přinejmenším vyrovná ostří kytaristky jeho doprovodné skupiny.

 

Své židovské hudební kořeny objevil Krakauer až v dospívání, jeho předkové pocházeli z Polska. V 80. letech byl jeho klarinet hlavní oporou původní sestavy Klezmatics, která tehdy často hrála v legendárním newyorském klubu Knitting Factory. Právě tam Krakauerovy výkony natolik okouzlily producenta a hudebního inovátora John Zorna, že ho obsadil do svých dvou chystaných projektů, z nichž se pak zrodil Zornův koncept "radikální hudby s židovskými kořeny", Radical Jewish Culture. Brzy poté vyšlo na Zornově značce Tzadik první Krakauerovo sólové album, Klezmer Madness! . Krakauerovu hráčskou virtuozitu zachycuje i hudba k filmům Zažít Woodstock a The Tango Lesson.

Nový projekt Ancestral Groove, Krakauer plays Zorn, představuje ve spolupráci obou umělců kulminaci a zachycuje unikátní Krakauerův přístup ve skladbách, které pro tento program specielně vybral Zorn. Sestavu tvoří vedle Krakauerova klarinetu elektrická kytara, sampler, basa a bicí.

“David Krakauer znamená pro klezmerový klarinet to co znamenal Jimi Hendrix pro elektrickou kytaru a John Coltrane pro saxofon." – jazzreview.com

Související odkazy:

www.rachot.cz

www.facebook.com/rachotcz

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Zf69VJcklZk

Fotky a videa

Facebook