Other Music: Sophie Hunger

Other Music: Sophie Hunger

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Leprous (NOR) + Agent Fresco (IS)

Rock Café, Praha

20.11.2017

Adam Tvrdý Crossover

Jazzboat, Praha

20.11.201718.12.2017

Uhrančivé, strašidelné a přitom krásné písně
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Písně Sophie Hunger očarovaly renomovaného jazzmana Erika Truffaze natolik, že si ji jako zcela neznámou vybral jako předkapelu. Díky tomu odehrála Sophie Hunger svůj vůbec první zahraniční koncert v Praze, a když letos už jako světová hvězda plánovala turné obsahující jen ty největší metropole, trvala na tom, že mezi nimi bude i Praha.

Sophie se narodila v Bernu a prošla kosmopolitní výchovou. Protože její otec byl diplomat, vyrůstala Německu, Švýcarsku i v Londýně. Angličtina je pro ni druhou mateřštinou, její hlas zní jako surrealistické spojení Björk s Nico, Joni Mitchell a Alenkou v říši divů. „Podobně jako Polly Harvey zamlada je Sophii Hunger těžké ignorovat. V jejím albu je ukrytá síla,“ napsal o ní vlivný britský hudební časopis Mojo.

První album vydala se skupinou Fisher pod svým rodným jménem Émilie Welti. Své další, samostatné album Sketches on Sea, natáčí ve svém bytě a vydává už pod pseudonymem Sophie Hunger. Jeho překvapivý ohlas je počátkem strmě vzestupné křivky, která dodnes směřuje vzhůru. Následující album, Monday's Ghost, natáčela pod producentským vedením Marcella Giulianiho, basisty Erika Truffaze. Proniklo bleskově do čela švýcarského žebříčku i do distribuce velkých firem.

Hořkosladké písně Sophie Hunger se pohybují na hranici reality, ironie a fantazie, působí jako kousavé sny, jejichž atmosféru podbarvuje atypická kombinace trombonu s kytarou a pianem. Někdy jsou provokativní, jindy romantické či melancholické, ale vždy bez patosu a sebelítosti. Jako špetku koření do svého repertoáru přidává i písně v němčině či švýcarsko-německém dialektu. Sophie Hunger má jako autorka výjimečný nadhled, dovede propojit písničkářskou klasiku s palčivou současností. Tím nejlepším příkladem je skladba Sophie Hunger Blues, která textem, dikcí i rytmem připomíná Dylanova talking blues z 60. let. Příběh plný silných obrazů drží posluchače pět minut v napětí, až konečně v poslední sloce vystoupí Dylan jako kostlivec z šatníku a zpěvačka s ním vede dialog: „Nechám tě být součástí svého snu, pokud mohu být součástí těch tvých, to řekl Bob Dylan. Nechám tě být součástí svého snu, pokud mohu být součástí tvé reality, to říkám já.“

Sophie Hunger byla prvním švýcarským umělcem, vystupujícím na festivalu v Glastonbury, získala ceny Swiss Award a Prix de la Création Musicale de France, koncertovala v Severní Americe s jazzovou hvězdou Madeleine Peyroux i s průkopníky pouštního blues Tinariwen. U německého publika vzbudily velký ohlas fejetony, které psala pro renomovaný deník Die Zeit. K Bobu Dylanovi, svému idolu ze studentských let, se vrátila na jaře 2012 v sólovém programu Bob Dylan – Be Part of My Dream, který běžel v Paříži i v Montrealu, zkomponovala hudbu k divadelnímu představení pro letošní festival v Salzburku. Po koncertech v pražské Akropoli i na Colours of Ostrava se do Prahy vrací jako hvězda světového formátu a představí své nové album natočené s hostujícími muzikanty z tak elitních sestav jako Red Hot Chilli Peppers, PJ Harvey, Bright Eyes, Danger Mouse, a s producentem Adamem Samuelsem (Warpaint, Daniel Lanois, John Frusciante).

Související odkazy:

www.rachot.cz

www.facebook.com/rachotcz

http://www.youtube.com/watch?v=J5Hifw67kBg

http://www.youtube.com/watch?v=J5Hifw67kBg&feature=player_embedded

Fotky a videa

Facebook