Aquaserge (Francie)

Aquaserge - Kultovní superskupina navazující na klasiky avantgardy

Termíny a místa konání:

Palác Akropolis, Praha 3 | Zobrazit na mapě

27.6.2018 19:30 Palác Akropolis Vstupenky
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Aquaserge - Kultovní superskupina navazující na klasiky avantgardy
Jedna z nejoriginálnějších živých kapel, navazující na progresivní žánry všech období - od patafyziky přes Zappu a krautrock až po Hectora Zazou a ZNR. Jádro tvoří hudebníci z jižní Francie, kteří souběžně působili v tak respektovaných sestavách jako Stereolab, Tame Impala či Melody's Echo Chamber. Jejich pověst kultovní superskupiny dokumentuje právě vydané live album Déjà-Vous?, natočené s dechovou sekcí, s níž skupina přijíždí i do Prahy. Všechny nahrávky mají zbrusu nová aranžmá, včetně skladeb z předchozího alba Laisse ça être, které uvedly v seznamu nejlepších titulů roku 2017 renomované časopisy jako Quietus, Pulp Lab, Libération, či Musikexpress. The Wire o skupině píše: "Jejich styl je globální, hustě nabitý nápady, matematicky přesný, odvážně anarchistický, ignoruje hranice všeho druhu a jiskří zálibou v podivnostech."
---
Ve francouzském městě Toulouse skupinu založili tři přátelé - Julien Barbagallo (bicí), Julien Gasc (klávesy, zpěv) a Benjamin Glibert (kytara), k nimž se přidaly dvě muzikantky (Audrey Ginestet, basa a Manon Glibert, klarinet). Zakládající členové byli souběžně aktivní i v Tame Impala, Stereolab a Melody's Echo Chamber, a skupina jako celek měla blízký kontakt s japonskými Acid Mothers Temple. Název jejich předchozího alba, Laisse ca etre znamená anglicky Let It Be, a je tedy parafrází na stejnojmenné album Beatles. Basistka skupiny vysvětluje: Natáčení jsme filmovali, celkem 10 dní, je to dokument nejen o vzniku alba, ale o kolektivním tvůrčím procesu. Jenže propojením filmařů i muzikantů v reálném čase vznikl naprostý blázinec. Podobný nápad měli kdysi Beatles, když natáčeli Let It Be. Jenže jim to nevyšlo. Tak jsme si řekli, pokud by se to podařilo nám, tak své album nazveme Let it be ve francouzštině.

Facebook