Kraak & Smaak

Koncert Kraak & Smaak v pražském Lucerna Music Baru proběhne 7. listopadu od 21. hodin.

Termíny a místa konání:

Lucerna Music Bar, Praha | Zobrazit na mapě

7.11.2018 21:00 Lucerna Music Bar Vstupenky
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketmaster Česká republika, a.s. neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Holandští Kraak & Smaak dorazí opět do Prahy

Málokterá kapela z kontinentální Evropy dosáhla na světové taneční a elektronické scéně takového renomé, jako holandští Kraak & Smaak, kteří vystoupí 7. listopadu v pražském Lucerna Music Baru. Trio Oscar de Jong, Mark Kneppers and Wim Plug před 15 lety vytvořili projekt, který zaujal zcela přirozeným pohybem mezi popem a tanečním undergroundem, funkem a elektronikou. Název kapely, která v koncertním posazu zahrnuje také výtečné zpěváky a zdatné instrumentalisty, znamená v holandštině “křupavý a chutný” a je vlastně hutným popisem toho, co byl záměr zakladatelů. Před časem to potvrdili v rozhovoru pro magazín Techno.cz: “Lze tím popsat to, o co se snažíme. Jemná hudba se syrovým okrajem. Jednou nohou v undergroundu, druhou v mainstreamu. Chceme být samozřejmě originální. Nejsme stoprocentně taneční. Snažíme se tvořit jak house na taneční parket, zároveň ale i skladby k obyčejnému poslechu. Ve všem ovšem musí znít Kraak & Smaak. Aby si člověk řekl: “Jo, to jsou oni.” Ale nebazírujeme na žánru.”
Renomovaný britský magazín IDJ zařadil Kraak & Smaak mezi “kapely, které vám nesmí utéct naživo”, po bok takovým jménům, jako jsou Chemical Brothers and The Prodigy, k jejich fanouškům se řadí dokonce i Kanye West nebo americká bloggerka Perez Hilton. Kapela hrála dvakrát na legendárním festivalu v Glastonbury, na domácích Lowlands, SXSW v texaském Austinu, na Coachelle, WMC v Miami nebo na CMJ v New Yorku. Projela celý svět, ale netají se tím, že má slabost pro publikum ve střední a východní Evropě, které si jejich koncerty prý užívá s největší spontaneitou a radostí. V listopadu se můžete takového parádního večera zúčastnit i vy.

Koncert Kraak & Smaak v pražském Lucerna Music Baru proběhne 7. listopadu od 21. hodin.
Oscar de Jong, Mark Kneppers and Wim Plug se potkali v roce 2003 v holandském Leidenu, dva DJové a jeden muzikant se začali scházet čím dále častěji a jako Kraak & Smaak vydali debutové album Boogie Angst, které je vystřelilo do hledáčku fanoušků taneční muziky, funku i popu. V roce 2008 vyšlo druhé album s pro nás povědomým názvem Plastic People, které renomé kapely potvrdilo, stejně jako další alba Electric Hustle (2011), Chrome Waves (2013) i loňské Juicy Fruit.
Kapela koncertovala již na všech obydlených světadílech, kromě toho často spolupracuje s různými dalšími umělci a je známa řadou vydařených remixů, jmenujme například Mobyho, Jamiroquai, Resin Dogs, Arethu Franklin i u nás dobře známou Caro Emerald. Ve stejném roce jako hvězdá Adele obdrželi Kraak & Smaak cenu the European Border Breakers Award (EBBA).

Facebook