On Tour: Monika Werkstatt

On Tour: Monika Werkstatt

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Young Stage

Reduta, Praha 1

21.06.201828.06.2018

J J Jazzmen

Jazz&Cocktail Club U Staré paní, Praha 1

21.06.2018

"Monika Werkstatt " 20 Let kultovního Berlínského labelu Monika Enterprise - vystoupí Gudrun Gut, Beate Bartel, Danielle de Picciotto a další, kteří 14. září dorazí i do žižkovského Paláce Akropolis.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketmaster Česká republika, a.s. neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Oslava 20ti let legendárního berlínského labelu Monika Enterprise v čele s hudebnicí Gudrun Gut - spoluzakladatelkou kultovních Einstürzende Neubauten.

V rámci projektu On Tour se představí zakladatelka labelu Monika Enterprise Gudrun Gut, legenda berlínské industriální scény Beate Bartel, zvuková umělkně Danielle de Picciotto a finská hudebnice Merja Kokkonen známá dříve jako Islaja.

Koncert se koná za podpory Goethe Institutu. O den dříve proběhne v Goethe Institutu také workshop věnovaný ženské hudební tvorbě.

Pomáhat ženám prosazovat se v nelítostné džungli si dalo v roce 1997 za úkol vydavatelství Monika Enterprise založené zásadní postavou německé alternativní scény Gudrun Gut. Umělecká platforma se sídlem v Berlíně vydala za dvacet let své existence přes sto nahrávek. Nejnovější aktivitou labelu je putovní umělecká „dílna" Monika Werkstatt, která 14. září dorazí i do žižkovského Paláce Akropolis.

Večer zahájí panelová diskuse zaměřená na zkušenosti a problémy, kterým musí čelit ženské autorky v dnešní společnosti i hudebním průmyslu.

V druhé části večera se představí kvarteto umělkyň napojených na label Monika Enterprise.

Chybět nebude samozřejmě zakladatelka Gudrun Gut, jež se na berlínské alternativní scéně pohybuje od konce sedmdesátých let. Byla členkou rockové skupiny Mania D., spoluzakládala kultovní Einstürzende Neubauten a později vydávala experimentální hudbu pod vlastním jménem. Provozuje také label Moabit Musik, působila v rozhlase a nebo jako festivalový kurátor.

Mezi její časté spolupracovnice patří Danielle de Picciotto, jež se narodila v USA, ale od poloviny osmdesátých let je usazená v Berlíně. Picciotto spoluzakládala berlínskou Love Parade a působila v hudebních projektech Ocean Club (právě s Gut), Crime & The City Solution nebo The Ministry of Wolves. Jako zvuková umělkyně také vystavovala po celém světě. Poslední roky na sebe poutá pozornost její společný projekt s Alexandrem Hackem z Einstürzende Neubauten, s nímž se úspěšně představila také v Praze.

I třetí účastnice Monika Werkstatt je napojená na berlínskou scénu osmé dekády. S Gudrun Gut založila v roce 1979 první dívčí punkovou kapelu Mania D a hrála na basu v původní sestavě Einstürzende Neubauten. Vzápětí byla u startu kultovních projektů CHBB a Liaisons Dangereuses, důležité kapely německé nové vlny a pionýrů tvrdé elektroniky.

Finská hudebnice Merja Kokkonen je známá také jako Islaja. Její nahrávky vydávané na značce Fonal míchaly excentrický freakfolk se severskou poetikou. Od roku 2014 je součástí labelu Monika Enterprise a na albu S U U se posunula k hravé elektronické hudbě.

Facebook