Klezmatics (USA)

Klezmatics (USA)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Les Triaboliques /UK/

Výhodný nákup

Palác Akropolis, Praha 3

17.01.2018

Limited Edition

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

17.01.2018

The Klezmatics se vrací do Prahy a to tentokrát v rámci turné k 30. výročí existence kapely.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

The Klezmatics se vrací do Prahy a to tentokrát v rámci turné k 30. výročí existence kapely. The Klezmatics hrají vzrušující, v židovství zakořeněnou hudbu 21. století v aranžmá a složení, které kombinuje židovskou identitu a mystiku se současným postmoderním estetičnem. Od roku 1986 oslavují extatickou povahu židovské hudby tvorbou hudby, která se stává divokou, spirituální, hloubavou a taneční. Jsou známí jako nejnápaditější a nejdobrodružnější klezmer skupina na světě. Skupina vznikla v newyorské East Village. V různých obdobích v ní hráli například trumpetista Frank London, houslistky Lisa Gutkin a Alicia Svigals či klarinetisté David Krakauer a Margot Leverett. Své první album nazvané Shvaygn = toyt kapela vydala roku 1989. Později následovala řada dalších alb. Roku 2012 kapela získala italské ocenění Premio Tenco. Klezmatics mají jeden z nejdivočejších přístupů ke klezmeru. Přestože jejich hudba je silně ovlivněna nahrávkami Abe Ellsteina a Dave Tarrase, jejich texty komentují nejrůznější politické a sociální otázky. Klezmatics patří mezi skupiny, které mají radikální židovské kořeny." Původní členové Klezmatics – Dave Lindsay (baskytara), Rob Chavez (klarinet), Alicia Svigals (housle) – byli přijati na základě inzerátu ve Village Voice v roce 1985. Trumpetista Frank London se připojil ke kapele brzy poté. Během několika týdnů se skupina rozšířila o Lorina Sklamberga (zpěv, akordeon), Margot Leverett (klarinet) a Davida Lichta (bicí). Zpočátku vystupovali pod názvem „Hortzeplotz,“ ale brzy se přejmenovali na Klezmatics. Za téměř 30 let své existence skupina prošla celou řadou personálních změn. Vždy si ale udržovala dobrodružného ducha a objevovala nové přístupy k dědictví klezmer hudby. V roce 2007 Klezmatics získali díky nahrávce Wonder Wheel cenu Grammy za nejlepší světové hudební album.

Facebook