Music Infinity: Ambassadeurs (UK), Kalipo (DE)

Music Infinity: Ambassadeurs (UK), Kalipo (DE)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Wolf Alice

Support: Places

Roxy, Praha 1

16.01.2018

Latin Wave

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

16.01.2018

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Pod pseudonymem Ambassadeurs se skrývá anglický producent Mark Dobson, který po začátcích v rodném Brightonu přesídlil do Londýna. Talentovaný DJ s eklektickým vkusem dělá vlastní hudbu od začátku dekády a její nadžánrovou expanzivní vizi představil na triu EPček. Vlivy houseu, dubstepu, R&B i trip hopu tady míchá do podoby kouzelných skladeb, které se vůbec nestydí za své popové kvality. Průlomové pro něj bylo EPčko M.O.P.E. z roku 2012, na kterém vplétal lidské hlasy do neobvyklých beatových konstrukcí a atmosférických syntezátorových ploch. Své debutové album Patterns vydal Ambassadeurs vloni na značce Lost Tribe Records. Potvrzuje na něm svoji verzatilitu, když se zde vydává na výlet od přímočarého house (Somehow, My Way), přes vlivy osmdesátkového synthpopu (No More) až k současnému novativní trapu (From You). Výtečně také dopadly všechny kolaborace s vokalisty – C Duncan, Tigger Da Author nebo Folly Rae podtrhují, že v hudbě Ambassadeurs jsou důležité i lidské emoce. „Ambassadeurs skvěle míchá něžné, hladivé vokály, výbušné beaty a majestátnou náladu houseu.“ napsal o desce pochvalně portál Crimson. Bavorský hudebník Jakob Häglsperger alias Kalipo sdílí s Ambassadeurs nejen lásku k rovným beatům, ale také k lidskému hlasu. Jeho euforické kapesní symfonie z alb Yaruto a Wanderer se vznáší v zvláštní snové atmosféře, kde se lidské hlasy proplétají mezi houseovými beaty a neobvyklými nástroji jako je třeba kalimba. Häglsperger/Kalipo působí dlouhé roky v electro-punkovém triu Frittenbude, s nímž vydal čtyři úspěšná alba. Na rozdíl od přímočarých vypalovaček domovské kapely, je ale jeho sólová tvorba intimnější a celkově delikátnější, houseový rytmus nicméně zachraňuje skladby od bezbřehé melancholie. Kalipo svojí prací s beaty i vokály připomíná Caribou či SOHNa, zapomenout ale nemůžeme ani na produkci německého labelu Kompakt, který se vždy snažil najít průsečík mezi funkcionálními beaty taneční hudby a atmosférou. A Kalipovi se to na jeho albech daří skvěle. Po debutu Yaruto z roku 2014, doplněném vloni o kolekci B-stran a remixů, přispěchal v lednu letošního roku s pokračování Wanderer. Tracky shrnují jeho zážitky z cest a vedle Vídně (Lost in Vienna) či Berlína (Berliner Gambit) došlo v Memories of Praha i na naše hlavní město, které navštívil na začátku roku 2015 jako host festivalu Spectaculare. Po roce a půl se Kalipo do Paláce Akropolis vrátí znovu 25. května a společnost mu bude dělat anglický kolega Ambassadeurs.

Facebook