Ane Brun - support: Mariam the Believer/No

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Les Triaboliques /UK/

Výhodný nákup

Palác Akropolis, Praha 3

17.01.2018

Limited Edition

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

17.01.2018

Norská zpěvačka Ane Brun rozezní svým hlasem 2. dubna Palác Akropolis. Stálice severské nezávislé scény sbírá platinové desky s hudbou na pomezí folku, jazzu a popu. Nikdy se ale nemusela podbízet davům. Severský večírek s Ane Brun zahájí písničkářka Mariam the Believer, polovina Wildbirds & Peacedrums.  
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Hvězda severského nezávislého popu Ane Brun se 2. dubna vrací do Prahy v rámci koncertní série Femme Fatale

Hostem dalšího pokračování koncertní série Femme Fatale bude 2. dubna norská zpěvačka a skladatelka Ane Brun. Výrazná osobnost alternativní scény se už více než dekádu drží na výsluní prodejních žebříčků, sbírá skvělé kritiky a má za sebou spolupráci třeba s Peterem Gabrielem či Koop. Do Prahy přiveze album When I’m Free.  Předskakovat bude Mariam the Believer, polovina dua Wildbirds & Peacedrums.

Severská popová scéna si rozhodně nemůže stěžovat na nedostatek výrazných interpretů. Ane Brun je ale jen jedna. Zpěvačka původem z Norska, žijící roky ve Švédsku, patří od začátku tisíciletí mezi největší hvězdy místního popu. Za výtečné desky sbírá platinová ocenění, Brun se ale nikdy nepotřebovala nikomu podbízet a úspěch jí dal možnost umělecké svobody. 2. dubna to přijede připomenout do Paláce Akropolis i českým fanouškům, kterým přiveze aktuální desku When I’m Free.

V rodině Ane Brun vždy vládl jazz, jí to ale víc táhlo k folkovému písničkářství. Debutu Spending Time with Morgan z roku 2003 tak vévodí vedle jejího hlasu i akustická kytara. S o dva roky mladší introspektivní kolekcí A Temporary Dive získala první norskou Grammy a následné album Duets ze stejného roku bylo dokonce dvakrát platinové. Další mezinárodní úspěchy Ane Brun přišly s nahrávkou Changing of the Seasons, stylově rozmáchlejší sbírkou písní o rozchodech.

O mezinárodním věhlasu Ane Brun svědčí pozvání od Petera Gabriela na desku New Blood i následné turné. Na vzniku dalšího studiového alba It All Starts With One se podíleli skladatel Nico Muhlyho či José Gonzáles. Loňský počin When I’m Free se honosí uvolněnou, bezmála jazzovou atmosférou, samozřejmě ale nechybí ani epické refrény, v nichž může Ane Brun naplno rozeznít svůj báječný nenapodobitelný hlas. Ten vládne třeba i klubové hymně Can't Stop Playing (Makes Me High), díky níž se vloni podívala do Top 5 britského žebříčku. Brun ale není jen skvělá zpěvačka, ale aktivně podporuje boj proti globálnímu oteplování a vlastní vydavatelství Balloon Ranger Recordings.

Ane Brun sebou do Prahy na večírek Femme Fatele veze sedmičlennou kapelu, v níž figuruje i bubeník Andreas Werliin známý z dua Wildbirds & Peacedrums. Jeho druhá polovina Mariam Wallentin se v Paláci Akropolis představí také - v sólovém projektu Mariam the Believer, který večírek zahájí. Mariam ho založila, když si v New Yorku koupila kytaru Gibson a od domovské kapely si v roce 2013 na debutové desce Blood Donation odkočila na hranici bluesového minimalismu. „Chci aby deska zněla, jako něco, co jste vykopali ze země.“ prohlašovala Mariam the Believer a emočně drásavá nahrávka její slova naplňuje. 2. dubna budou v Paláci Akropolis vládnout výrazné ženské zpěvačky.

http://anebrun.com

http://mariamthebeliever.tumblr.com/

Facebook