Árstídir (ISL)

Árstídir (ISL)

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

AghaRTA Band

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

25.01.201827.01.2018

Jazz Efterrätt

AghaRTA Jazz Centrum, Praha 1

21.01.2018

Do Prahy se vrátí islandská skupina Árstídir s aktuálním albem Hvel (Spheres). Scénické krajiny islandských písní, intimní kytarová sóla, emotivní komorní hudba, všemi těmito slovy by se dala baladická hudební skupina z Reykjavíku charakterizovat.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Málo kapel se může pyšnit tak dramatickými turbulencemi ve své kariéře jako Árstídir. Vznikli v roce 2008 v době, kdy se hroutil islandský finanční trh, už půl roku po svém debutu se ocitli na vrcholu islandské hitparády a v roce 2010 vyrazili na turné navzdory erupcím sopky Eyjafjallajökull, která omezila cestování po celém světě. Jako první islandská kapela v historii obdrželi Árstídir Eiserner Eversteiner European Folk Music Award, díky improvizované performance islandské hymny Heyr himna smiður se z kapely stal fenomén YouTube. I díky těmto důležitým mezníkům se Árstídir podařilo v květnu 2014 vybrat na Kickstarteru 70.000 dolarů a téměř čtyřikrát tak překročit původní cíl 20.000 dolarů. Pomocí zasloužené odměny od fanoušků financovali své třetí, a zatím poslední, album Hvel (Spheres), které vyšlo v březnu 2015. Skladby na nové album vznikaly v industriálním prostředí bývalé uhelné elektrárny Toppstödin, kterou Islanďané přeměnili na kreativní centrum. Desku pak nahrávali ve studiu Orgelsmiðjan za dohledu přítele a producenta Styrmir Haukssona (Ásgeir, Of Monsters and Men, GusGus).

Árstídir svých skladbách propojují témata přírody, hledání, rozervanosti i tísně. Její členové zpívají, hrají na strunné nástroje, klavír a kytary. Výsledkem je neobyčejně široké spektrum tónů a zvuků, umocňovaných výjimečným rozsahem a barvou mužských hlasů. Hudba Árstídiru je kombinací klasiky a popu, někdy proto nazývaná komorním popem.

V České republice jste měli možnost setkat se s hudbou Árstídir třeba v roce 2014 v Lucerna Music Baru anebo o 2 roky dříve na festivalu Colours of Ostrava, kde úchvatnému vystoupení vestoje aplaudoval po střechu naplněný Gong.

Fotky a videa

Facebook