Tribute To Duke Ellington

Tribute To Duke Ellington

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

El Nino

Mersey Music Club, Brno

19.01.2018

Fleret

host: Franc Alpa

Masters of Rock Café, Zlín

19.01.2018

Dukea Ellingtona, jeden z největších zjevů jazzu a obecně hudby celého dvacátého století, autora takových skladeb jako Satin Doll nebo Caravan, není třeba blíže představovat. V podání okouzlující zpěvačky Alice Bauer a jejího kvartetu plně vynikne genialita všech Dukeových skladeb.
Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

Edward Kennedy "Duke" Ellington (29. dubna 1899, Washington, D.C. – 24. května 1974, New York) byl americký jazzový skladatel a pianista, jedna z nejdůležitějších postav jazzu 20. století. Spíše než o jazzu mluvil o své hudbě prostě jen jako o „americké hudbě”, často také zdůrazňoval nadžánrovost svého hudebního výrazu. V jeho orchestrech se proslavilo mnoho jazzových hudebníků, mnoho z nich dalo tomuto orchestru přednost před svou sólovou kariérou. I když byli sami často velmi pozoruhodní, byl to ale právě Ellington, kdo vtiskl orchestru výsledný tvar a zvuk a učinil z něj tak jeden z nejznámějších jazzových souborů vůbec. Jako skladatel psal Ellington jednotlivé party přímo na míru muzikantům, kteří s ním v dané době hráli. Například skladbu Jeep's Blues napsal pro Johnnyho Hodgese, Concerto for Cootie pro Cootieho Williamse a The Mooche pro pozounistu Trickyho Sama Nantona. Ellington také pod svým jménem nahrál skladby, které napsali členové jeho orchestru – například slavnou skladbu Caravan napsal Juan Tizol. Od roku 1941 spolupracoval Ellington velmi často se skladatelem a aranžérem Billym Strayhornem, o kterém často mluvil jako o svém alter egu.Během svého života nahrával Ellington pro mnoho nahrávacích společností a objevil se také v několika filmech. Ještě před vypuknutím 2. světové války stihl se svým orchestrem projet celé Spojené státy i Evropu.

Alice Bauer absolvovala Konzervatoř Jaroslava Ježka, kde se kromě zpěvu u Virginie Walterové věnovala též studiu klavíru u Zdeňka Páleníčka.
S Okamžitým Filmovým Orchestrem skladatele a dirigenta Varhana Orchestroviče Bauera, v jehož tvorbě se pojí prvky vážné hudby zejména s jazzem, spolupracuje při nahrávání scénické hudby k českým divadelním  představením (např. Deník Anne Frankové, 2006), filmům (např. Eliška má ráda divočinu, 1999) a dokumentům (např. Nic víc než Praha, 2000).
V roce 2006 nazpívala kvasibarokní koloraturní árii do filmu Miloše Formana Goyovy přízraky natočené ve spolupráci s London Symphony Orchestra pod taktovkou V. O. Bauera. S ním a jeho orchestrem také koncertuje. Program koncertů je tvořen především filmovými melodiemi jak původními, tak i z pera dirigenta.
Vedle vlastního jazzového tria (D. Fiedler - pno, A. Šturma - cb) působí v Originálním Pražském Synkopickém Orchestru řízeném Pavlem Klikarem, se kterým natočila desky Going Crazy with the Blues (2002) a Sweet Like This (2005).
Objevila se v pěvecké roli v divadelním představení v angličtině Apples and Hearts, které bylo premiérováno v Amsterdamu a dále hráno v Praze v rámci festivalu Toto léto 2005. Alternuje také v roli zpěvačky s Danielou Raichovou v divadelní inscenaci Petra Čtvrtníčka Ivánku, kamaráde. Autorsky je činná hlavně jako textařka píšící anglicky.

Facebook