Adrian Belew Power Trio / Lizzard

Adrian Belew Power Trio / Lizzard

ZMĚNA TERMÍNU

Možná Vás zaujme jedna z následujících akcí, tato akce již proběhla.

Akce stejného žánru najdete v kategorii Kluby. A nebo Vás třeba zaujme jedna z těchto dvou akcí.

Ne Obliviscaris (AUS)

Allegaeon (USA), Virvum (Ch)

Hudební klub Melodka, Brno

20.04.2018

Tribute to World Legends - Nat King Cole

Reduta, Praha 1

20.04.201828.05.2018

Do Prahy přijíždí Adrian Belew, frontman King Crimson a kytarista Davida Bowieho. Americký kytarista a zpěvák Adrian Belew je známý především jako člen skupin King Crimson a Talking Heads.

POZOR ZMĚNA TERMÍNU!!!

Nový termín: 18/2/2016 / Původní termín: 17/2/2016


Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.

 

Pořadatel si vyhrazuje právo kdykoli změnit ceny v síti TICKETPRO, a to bez udání důvodu. U rezervací platí cena platná v momentě úhrady. Změna programu, termínu a místa konání vyhrazena.

Ceny zahrnují konečnou cenu vstupenek včetně poplatků, avšak nezahrnují případné bankovní, transakční či poštovní poplatky nutné k doručení vstupenek.

Při nákupu vstupenky v minimální hodnotě 100 Kč můžete zakoupit i zvýhodněnou poukázku Českých drah. Jeďte na svou akci vlakem. Platí po celé ČR. Více informací zde: Poukázka na přepravu ČD.

 

Za platnost a pravost vstupenek zakoupených mimo síť Ticketpro neručíme.

Seznam prodejních míst

Detaily akce

 Do Prahy přijíždí Adrian Belew, frontman King Crimson a kytarista Davida Bowieho

Americký hudebník Adrian Belew patří k nejinvenčnějším kytaristům a zpěvákům se širokým stylovým záběrem. Od počátku osmdesátých let až do roku 2013 byl frontmanem legendárních King Crimson, kde hrál a zpíval na tak zásadních albech, jako byly Discipline, Beat, Thrak nebo Power To Believe. Významná byla jeho spolupráce s Davidem Bowiem, který jej v roce 1977 pozval na světové turné k legendárním deskám Low & Heroes. O rok později se Belew objevil na jeho živém dvojalbu Stage a na posledním albu berlínské trilogie Lodger. V roce 1990 Bowieho doprovázel na světovém turné Sound+Vision.

Belewův talent objevil Frank Zappa, který jej na konci sedmdesátých let pozval k natáčení svého vynikajícího alba Sheik Yerbouti. Na přelomu sedmdesátých a osmdesátých let působil v Talking Heads, kde hrál na klíčovém albu Remain In Light.

V minulosti spolupracoval mj. s Nine Inch Nails, Porcupine Tree, Laurie Anderson, Paulem Simonem, Bélou Fleckem a Herbie Hancockem. Odborná kritika také oceňuje jeho sólovou tvorbu, od roku 1982 vydal doposud 15 studiových alb. Sólovou kariéru zahájil albem Lone Rhino, po němž přišlo Twang Bar King, ovlivněné rhythm´n´blues. Vydával však i experimentální alba, stejně jako akustické písničkářské desky.

V rámci evropského turné představí v Praze svůj nový projekt FLUX – aplikaci, která byla vyvinuta ve spolupráci se společností Apple a obsahuje více než 300 nových nahrávek. Dále zahraje tvorbu King Crimson, Davida Bowieho, či Franka Zappy.

Adrian Belew vystoupí 18. 2. 2016 v Lucerna Music Baru se svým Power Triem (Julie Slick na baskytaru a Tobias Ralph na bicí). Jako host se pražskému publiku poprvé představí také francouzská progresivní skupina Lizzard.

Koncert pořádá Prague Music Performance Institute & Festival (www.pmpif.org).

Fotky a videa

Facebook